КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи проектування та технології виконання зачіски.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 3, 4.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18.

Результати навчання:

знати: закономірності розробки іміджу споживача на основі тектоніки формоутворення костюма та зачіски; основні принципи культури обслуговування споживачів; сучасні методи дизайну модельних стрижок, їх залежність від призначення зачісок; основні закономірності композиції у застосуванні до художнього проектування костюма та зачіски;

вміти: створювати дизайнерські образи, що мають високу естетичну, художню, соціальну цінність та безпосередньо впливають на світогляд людини; розробляти нові індивідуальні об’єкти дизайну та їх елементи, згідно з проектним завданням;  виконувати рисунки та графічні ескізи об’єкта проектування на різних стадіях та у різних графічних техніках;

володіти: навичками виконання та оформлення модельних стрижок; засобами графічного зображення прийомів та операцій стрижки волосся; проводити діагностування стану волосся споживача; методами та засобами комбінування способів укладки зачіски при створенні актуального проектного іміджу;

здатен продемонструвати: сучасні прогресивні технології та прийоми виконання модельних стрижок та зачісок; здатність до трансформування тектоніки формоутворення костюма, на основі біонічних аналогів, згідно проектного образу споживача.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 5, ПРН 8, ПРН 13.

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст дисципліни: Тектоніка формоутворення костюма на основі біонічних аналогів. Основні закономірності композиції у застосуванні до художнього проектування костюма та зачіски. Приміщення перукарських салонів, санітарно-технічні вимоги до них. Розташування перукарських салонів, їх типи та види. Пристосування для виконання перукарських робіт, їх види, характеристика, функції. Культура обслуговування відвідувачів. Миття та масаж голови. Стрижка волосся. Діагностика стану волосся. Види та фасони стрижок. Графічне зображення прийомів та операцій стрижки волосся. Конструктивні особливості модельних стрижок. Сучасні прогресивні технології та прийоми виконання модельних стрижок. Основні елементи зачіски. Дизайн модельних зачісок, його залежність від призначення зачіски. Варіанти комбінування способів укладки. Укладка волосся з застосуванням сучасних елементів. Хімічна завивка волосся. Відбілювання волосся. Інструменти та пристосування для фарбування волосся. Загальні правила фарбування волосся. Сучасні способи виконання часткового відбілювання волосся. Особливості фарбування волосся фізико-хімічними фарбниками. Особливості тонування волосся. Догляд за волоссям після фарбування.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: : письмовий (звіти з практичних робіт, контрольна робота), практичний (індивідуальні творчі роботи студентів), усний (опитування).

Форми підсумкового контролю: залік (3 семестр), екзамен (4 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.