КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Проектування та формоутворення в графічному дизайні.

Тип модуля: вільного вибору студента .

Семестри: 3, 4

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0

Результати навчання:

знати: теоретичну основу знань і засобів графічної виразності в дизайн-проектуванні; застосовувати комплексний підхід при вирішенні концептуальних задач проектування дизайн-середовища;

вміти: розробляти дизайн-проекти різного призначення та стильового рішення; досягати єдності змісту та графічного зображення;

володіти навичками: виконання об'ємно- просторової композиції об’єктів графічного дизайну;

здатен продемонструвати: володіння сучасними системами та технологіями дизайну, а також знаннями інструментів комп’ютерного проектування по створенню об’єктів графічного дизайну.

Програмні результати навчання: ПРН 11. ПРН 33

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну)

Зміст дисципліни: Закономірності виконання об'ємно- просторової композиції. Властивості і методи виконання макетів. Закономірності основних етапів формоутворення; властивості, головні принципи й закономірності виконання об'ємно- просторової композиції; аналіз передпроектної ситуації; організація робочого процесу, користування графічними та макетними матеріалами і інструментами. Види композицій, які використовуються в процесі формоутворення; головні принципи й закономірності виконання об'ємно-просторової композиції; основні категорії, методи, правила, засоби формоутворення; властивості, головні принципи й закономірності виконання об'ємно- просторової композиції. Фіксація та моделюванням проектної ідеї. Засоби об'ємно-просторового вираження. Властивості, аналіз форми різноманітних об'єктів, їх пропорції, взаємне розташування та взаємозв'язок частин і елементів, прийоми та засоби композиції для створення власних рішень; прийоми зображення об’ємно-просторової форми у реальній та віртуальній площинах. Формоутворюючі фактори. Властивості та методи виконання макетів, як засобу візуалізації та активізації проектної думки; чинники, що впливають на характер формоутворюючих факторів; властивості об’ємної форми в залежності від етапів проектування; властивості та методи виконання макетів, розробка тримірної структури із заздалегідь заданими властивостями.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (4 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.