КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Формоутворення та конфекціювання текстильних виробів.

Тип модуля: вільного вибору студента .

Семестри: 3, 4

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0

Результати навчання:

знати: теоретичні основи формотворення та конфекціювання у дизайні взагалі та зокрема з різних видів матеріалів; властивості текстильних і нетикстильних матеріалів; вимоги та принципи конфікціювання матеріалів для різних груп і видів одягу; методи формотворення поверхонь та об’ємів жорсткої форми; методи формотворення поверхонь та об’ємів з текстильних матеріалів;

вміти: користуватися професійною термінологією;проводити формотворчій аналіз проектного простору об’ємно-просторових виробів з текстилю; створювати площинні та тривимірні композиції на основі правильних геометричних фігур із використанням першооснов форми; виконувати розгортки поверхонь та розробляти лекала деталей виробу для розкрою; оцінювати якості матеріалів з комплексними показниками; виконувати та оцінювати макети та моделі що проектуються;

володіти навичками: формотворчого  аналізу  проектного простору об’ємно-просторових виробів з текстилю; використовувати при виготовленні одягу основні завдання та організацію прцесу конфекціювання та зв'язок конфікціювання з маркетингом;

здатен продемонструвати: ставити мету створення форми що проектується та поетапно виконувати завдання, що визначаються цілями системного ведення проекту; знання сучасного матеріалознавства, науково обґрунтований вибір матеріалів, які застосовують для виготовлення швейних виробів.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 24, ПРН 32

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Загальні положення та принципи перетворення площинного матеріалу в просторову форму виробів з текстилю. Методи формоутворення поверхонь різної складності. Основні положення тектонічних трансформацій поверхонь форм одягу. Структура асортимента, види та властивості текстильних і не текстильних матеріалів. Конфекціювання матеріалів при проектуванні текстильних виробів.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (4 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.