Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Композиція фото-та відеозображень.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 3, 4
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0.
Результати навчання:
знати: базові уявлення про зв'язок дизайнерської творчості з іншими процесами мислення; специфіку сучасного мислення та творчої праці в дизайнерській діяльності; сучасні уявлення про проблеми креативності як виду та методу творчості; структуру роботи фотодизайнера методи реалізації творчої інформації в дизайнерській діяльності;
вміти: застосовувати методику та технології в дизайнерській діяльності; використовувати творчі засоби асоціативного мислення для розробки об’єктів дизайну з принципово новими естетичними властивостями; проводити аналіз аналогів об’єктів фотодизайну;
володіти навичками: основними методами фотодизайна; сучасними технологіями фотографії; програмами пост обробки зображення;
здатен продемонструвати: вміння використовувати методики та засоби самостійного проектно-дизайнерських завдань; здатність до організації роботи у колективах, ознайомлення з засобами їх роботи; здатність розробки та вирішення актуальних завдань дизайнерської діяльності.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 19.
Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).
Зміст навчального модуля: Технологія зйомки, обробки, тримання зображень фотографічними засобами. Поняття перспективи в фотографічному зображенні і її роль в передачі глибини зображувального простору. Ритм в фотографії і його різновиди. Ракурс зйомки і його вплив на динаміку знімку. Експозиційні параметри при зйомках рухомих об’єктів. Положення рухомого об'єкту в кадрі. Робота зі спалахом в замкнутому колі та натурі. Використання параметру компенсації роботи блискавки при складних умовах зйомки. Види синхронізації роботи затвору фотокамери з блок-генераторами. Положення джерел освітлення відносно моделі при портретній зйомці. Безтіньова схема освітлення. Використання штативу. Вибір часу та режиму зйомки, експозиційних параметрі. Використання фікс-об'єктивів при зйомці. Визначення локальних та загальних експозиційних параметрів. Створення динамічних композицій при освітленні фону та композиції. Особливості зйомки для каталогу. Зйомка під час дефіле на подіумі. Технічні вимоги використання спалаху. Авторський підхід при створенні образу моделі в залежності від зовнішніх даних, статури та кольору волосся. Особливості роботи з замовником. Реалізація задуму при зйомці в умовах студії та пленері. Використання допоміжних елементів освітлення місць з недостатньою яскравістю. Задум, ідея, розробка ескізів зрежисованої фотографії.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .
Форми підсумкового контролю: екзамен (4 семестр).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.