КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи проектування, формоутворення і колористики в дизайні середовища.

Тип модуля: вільного вибору студента .

Семестри: 3, 4

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0

Результати навчання:

знати: особливості створення дизайн-проекту, основи формування та оформлення проектної документації; інструменти комп’ютерного моделювання об’єктів інтер’єру і меблів, правила та прийоми формоутворення у дизайні середовища; закони гармонізації, цілісності функції та структури;

вміти: розробляти дизайн-проекти різного призначення та стильового рішення;

володіти: мовою художньої виразності, знати та застосовувати спеціальні техніки та методики проектної графіки  при виконанні окремих частин дизайн-проекту; правилами та прийомами колористики у дизайні середовища;

здатен продемонструвати: створення комплектів проектної документації засобами комп’ютерного проектування.

Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 7

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Базові техніки та засоби проектної графіки. Основи графічного дизайну. Шрифти. Фірмовий стиль. Сучасні можливості та спеціальні техніки проектної графіки. Застосування спеціальних технік та методик проектної графіки при виконанні окремих частин дизайн-проекту. Види графічних зображень в дизайн-проектах. Підготовчий етап проектування. Формування базисних знань з основ організації середовища. Надбання навичок демонстраційних креслень. Другий етап проектування: етап дизайнерської пропозиції. Етапи дизайн-проекту середовища. Графічні прийоми на різних етапах проектування. Третій етап проектування: етап втілення дизайнерської пропозиції. Засоби створення двовимірних об’єктів. Вибір і редагування 2D елементів. Створення тексту, розмірів, штриховки. Моделювання базових елементів тривимірних: стіни, вікна, двері, перекриття, сходи. Створення документації проекту. Форма та колір в природі та мистецтві. Сприйняття об’єкта та художня виразність. Художня форма штучного середовища як вираження руху. Функціональний та конструктивний аспект формоутворення та колористики. Дизайн-концепція як формоутворчий принцип. Простір та об’єм. Площина як межа простору та об’єму. Світло, фарба, матеріал як кольороносії в дизайні. Формотворення та колористика простору. Простір та функція. Формоутворення та колористика об’єму. Тектоніка та структура об’єму. Формоутворення та колористика поверхні.   

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (4 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.