КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Диференційні системи конструювання та моделювання.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 5 - 8

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0

Результати навчання:

знати: базові уявлення про зв'язок наукової творчості з іншими процесами мислення; специфіку мислення та творчої праці в дизайнерській діяльності; методичні засади перед проектних робіт в наукових дослідженнях з дизайну; використання методів пошуку нових творчих проектних рішень в проведенні досліджень в сумісних галузях: мистецтвознавство, образотворче мистецтво, технологія, архітектура тощо;

вміти: застосовувати методику науково-проектного аналізу в дизайнерській діяльності; досліджувати передпроектні ситуації в процесі проектування об’єктів дизайну; аналізувати з наукових позицій процеси синтезу творчих рішень у проектуванні дизайн-об’єктів;

володіти навичками застосовування методик науково-проектного аналізу в дизайнерській діяльності;

здатен продемонструвати: творчі засоби асоціативного мислення для розробки перспективних видів об’єктів дизайну з принципово новими функціональними та естетичними властивостями.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 12.

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Загальні поняття про художньо-конструктивні засоби, особливості їх розташування на виробах. Системи конструювання поверхонь виробів з текстилю з використанням технологічних методів конструювання. Оздоблення деталей одягу та виробів з текстилю як конструктивна складова поверхні. Основні види декорування текстильних виробів. Поверхневі, конструктивно-декоративні елементи виробів, оздоблення тканин. Типологія технік оздоблення деталей одягу. Конструювання поверхонь текстильних виробів з використанням фігурних буфів. Конструкції та техніки перфорації полотнини. Особливості конструювання одягу та виробів одягу та виробів з текстилю малих форм різного призначення. Особливості конструювання швейних виробів для різних типів статури та повнотних груп. Загальна характеристика конструкцій та методів конструювання виробів різного призначення. Особливості конструювання білизни та корсетних виробів. Особливості конструювання головних уборів. Особливості проектування текстильних виробів для інтер’єру. Особливості конструювання штор та чохлів різних видів. Особливості конструювання текстильних комплексів для різних типів споживачів. Конструювання виробів з різних матеріалів. Інновації в конструюванні виробів з текстилю.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.