КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Ергономіка.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр: 7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: критерії і методи оцінки показників ергономічності виробів; ергономічні вимоги та фактори, які впливають на ергономічні характеристики об’єкта проектування; - структуру трудової діяльності людини, фактори, що впливають на неї та способи вивчення; - принципи раціональної організації робочих місць та заходи щодо поліпшення ергономічних показників робочого місця оператора ПК;

вміти: визначати характерні та додаткові рухи людини за комплексними характеристиками відповідно типу діяльності;  визначити критерії комплексної оцінки виробу, який проектується в системі "людина-одяг-середовище"; проводити оцінку комфортності робочого місця за показниками важкості й напруженості трудового процесу; обирати найбільш ефективний варіант проектування технологічного процесу виготовлення одягу та визначати економічну доцільність проекту; визначати показники статичної та динамічної відповідності одягу;

володіти навичками: проведення аналізу робочих місць за напруженістю праці; розрахунку величини сумарної величини теплопродукції в залежності від видів діяльності, визначення характерних та додаткових рухів під час аналізу видів робіт у відповідності до діяльності; дослідження та розрахунку показників статичної та динамічної відповідності одягу;

здатен продемонструвати: практичні навички з дослідження та розробки заходів щодо раціональної організації робочих місць оператора ПК; аналізу трудової діяльності за показниками сумарної величини теплопродукції; дослідження рухів за видами діяльності та визначення величин динамічних приростів до розмірних ознак при виконанні додаткових рухів; дослідження та розрахунку показників статичної та динамічної відповідності одягу.

Програмні результати навчання: ПРН 12,  ПРН 24.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи проектування виробів, матеріалознавство, ергономіка.

Зміст навчального модуля: Ергономіка. Основні поняття та визначення. Принципи організації робочих місць оператора ПК. Вимоги до організаційно-технічного оснащення робочих місць. Методи дослідження в ергономіці Дослідження системи «людина–техніка–середовище». Структура трудової діяльності. Характеристика методів вивчення трудової діяльності людини. Типи переробки інформації. Дії людини в процесі трудової діяльності. Характеристика діяльності за часовою структурою. Характеристика основних характерних рухів людини. Вимоги до органів управління та оптимізація робочих рухів. Основи ергодизайну. Характеристика ергономічних вимог до якості функціонування систем.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, (опитування), письмовий, лабораторний, графічний (таблиці, схеми, рисунки), тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та модульного контролів.

Мова навчання: українська.