КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Спецтехнології в дизайн-проектуванні.

Тип модуля: вільного вибору студента .

Семестри: 5 - 8

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12,0

Результати навчання:

знати: основні растрові графічні середовища, їх функції та призначення; основні комп’ютерні технології, орієнтовані на вирішення типових веб-дизайнерських задач;

вміти: виконувати візуальний аналіз, редагування та корекцію повноколірних зображень; створювати  повноколірні художні  форми, шрифтові композиції та їх синтез; створювати  фотографічні композиції  для дизайнерських проектів всіх напрямів;

володіти: інструментами та технологіями обробки фотозображень у растрових графічних середовищах; технологіями створення та опрацювання web-сайтів;

здатен продемонструвати: достатні теоретичні знання та практичні навички з обробки фотозображень, створення фотографічних композицій; знання методів проектування і послідовності реалізації дизайн-концепції web-сайтів.

Програмні результати навчання: ПРН 33, ПРН 34

Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).

Зміст навчального модуля: Растрові графічні середовища фото дизайнерського проектування. Сучасні стандартні та спеціалізовані програмні середовища для створення та опрацювання растрових зображень. Найпоширеніше стандартне растрове середовище  Adobe Photoshop. Інструментальні засоби Adobe Photoshop та відповідні технології створення растрових зображень. Аналіз та корекція растрового зображення засобами Photoshop. Колірні канали та маски в середовищі Photoshop. Растрові, векторні та текстові маски у середовищі Photoshop. Шар та багатошарове растрове зображення в середовищі Photoshop. Технології творчого редагування та стилізації зображень. Технології створення та опрацювання композицій у векторних середовищах. Векторні графічні середовища. Загальні положення Adobe Illustrator. Засоби побудови об’єктів в Adobe Illustrator. Засоби творчої трансформації фігур у Adobe Illustrator. Технології імітації обємності форм та світлотіньових ефектів. Методи та технології опрацювання текстів. Структури шарів та маски в середовищі Illustrator. Застосування ефектів та фільтрів в середовищі Illustrator.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання

Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт .

Форми підсумкового контролю: екзамен (8 семестр).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.