Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету дизайну (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Художнє моделювання зачіски.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 5 – 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС – 12.
Результати навчання:
знати: основні характеристики зачіски як складового елементу системи «костюм»; засоби впливу конкурсних зачісок на подальший розвиток моди в галузі; технологічні особливості моделювання зачісок для масового впровадження;
вміти: розробляти сучасні моделі зачісок та стрижок, спираючись на аналіз зачісок різних історичних періодів; виконувати моделі зачісок і стрижок, у відповідності з індивідуальними особливостями людини;
володіти: засобами творчого процесу створення зачісок та стрижок; прийомами художнього моделювання зачіски як творчого процесу створення модного образу; навичками моделювання та технології виконання зачісок та стрижок;
здатен продемонструвати: застосування різних елементів зачісок у розробці нових образів та моделей іміджу, згідно з їх класифікацією та тенденціями розвитку сучасної моди; розробку моделей зачісок та стрижок на волоссі, згідно з ескізами, рисунками, технологічними картами-схемами.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 16, ПРН 25, ПРН 29.
Необхідні обов’язкові попередні й супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії, образотворче мистецтво та художня творчість, основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); дизайн-графіка (за видами дизайну), художня і матеріальна культура (за видами дизайну), комплексне дизайн-проектування (за видами дизайну), передпроектний та проектний аналіз (за видами дизайну).
Зміст дисципліни: Зачіска як складова системи «костюм». Взаємозв’язок зачіски, одягу, аксесуарів в системи «костюм». Образний зміст зачіски. Художнє моделювання зачіски як творчий процес створення модного образу. Типи зачісок та їх характеристика. Класифікація зачісок. Зачіски для людей різних вікових категорій та різного сприйняття моди, характеристика та особливості моделювання. Діалектика стилю та моди. Нові тенденції та напрямки розвитку моди. Вплив конкурсних зачісок на подальший розвиток моди. Особливості творчого процесу створення зачісок та стрижок. Індивідуальне моделювання зачісок. Особливості моделювання зачісок та стрижок. Взаємозв’язок моделювання та технології виконання зачісок та стрижок. Необхідність моделювання зачісок для масового впровадження. Технологічні особливості моделювання зачісок для масового впровадження. Стрижка та особливості її моделювання. Особливості технологічного процесу створення зачісок. Моделювання сучасних зачісок. Моделювання показових зачісок фантазійного характеру. Моделювання показових образних зачісок на основі історичних зачісок. Виконання ескізів, рисунків, технологічних карт-схем. Визначення ідеї змісту композиції.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: практичний (індивідуальні творчі роботи студентів), усний (опитування).
Форми підсумкового контролю: залік, КР (7 семестр), КР (5семестр), екзамен (5, 6, 8 семестр).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.