Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету дизайну (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Комп’ютерне дизайн-проектування.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 270; кількість кредитів ЄКТС – 9,0
Результати навчання:
знати: специфіку проектно-графічних робіт усіх фаз проектування об'єктів дизайну;
вміти: самостійно вирішувати питання наочної комп’ютерно-графічної реалізації творчої інформації в комплексних дизайн-проектах; візуалізувати результати творчих проектів засобами комп’ютерної графіки;
володіти навичками: застосування інструментів комп’ютерного проектування зі створення об’єктів інтер’єру і меблів;
здатен продемонструвати: самостійно вирішування питань наочної комп’ютерно-графічної реалізації творчої інформації в комплексних дизайн-проектах.
Програмні результати навчання: ПРН 19, ПРН 23.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): проектна графіка (за видами дизайну); методологія сучасних наукових досліджень з дизайну з основами інтелектуальної власності; проектування (за видами дизайну); сучасні технології дизайн-діяльності.
Зміст навчального модуля: Сучасні можливості комп’ютерного моделювання та дизайн-проектування інтер’єру та меблів у віртуальному середовищі. Організація структури проекту засобами програми ArchiCAD. Використання комбінації шарів та система застосування шарів у комп’ютерному проектуванні. Засоби створення планів реконструкції проекту. Етапи реконструкції проекту та оперування станом об’єктів на різних етапах реконструкції. Інструменти підготовка кошторисів за допомогою інтерактивних каталогів. Інструмент Зона. Категорії зон. 2D представлення зони. Паспорт зони. Розрахунок площі та об’єму зон. Засоби комп’ютерного макетування проектів. Підготовка до друку. Нові можливості візуалізації проектів стандартними засобами програми ArchiCAD. Використання інструменту камера. Параметри фотозображення. Механізми візуалізації. Основні налаштування механізму CineRender. Сучасні засоби комп’ютерної презентації дизайн-проектів. Структура програми Artlantis. Настройки програми Artlantis, режими перегляду графіки. Збереження робіт у внутрішньому форматі програми. Передача інформації між різними версіями програми ArtLantis, імпорт файлів ArchiCAD. Використання шейдерів (ретушировщиків) в Artlantis. Робота з камерами в Artlantis. Робота з джерелами освітлення в Artlantis. Робота з інспектором об’єктів. Анімація та віртуальна реальність в Artlantis. Візуалізація проектів в Artlantis. Інструменти для отримання кінцевого фотозображення, збереження його у вибраному форматі. Пакетна візуалізація в Artlantis.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (2 семестр)
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.