Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Образотворче мистецтво та художня творчість.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 3 – 7.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0.
Результати навчання:
вміти: створювати дизайнерські образи, що мають високу естетичну, художню, соціальну цінність та безпосередньо впливають на духовний світ людини; виконувати в різних техніках рисунки фахового спрямування, використовуючи властивості різноманітних художніх засобів, особливості різних технік та практичні навички
вільно володіти: прийомами академічного рисунку, законами, правилами та прийомами зображення об’ємно-просторової форми у реальній та віртуальній площинах; прийомами живописно-образного відтворення ансамблевого комплексу (колекції, серії);
здатен продемонструвати: обгрунтування (на основі теоретичних знань) свою точку зору на дизайнерську ідею та художні засоби її втілення у художній композиції; вміння розробляти варіанти базових типових проектних рішень об’єктів дизайну, а також варіанти трансформації об’єктів дизайну, в залежності від їх призначення та проектного завдання.
Програмні результати навчання: ПРН 19, ПРН 29 ПРН 31.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): українська та зарубіжна культура; основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); основи рисунку, живопису та пластичної анатомії; художня та матеріальна культура.
Зміст навчального модуля: Вивчення структурних особливостей форми. Визначення просторових взаємозв’язків об’єктів натури. Визначення пластики форми та особливостей освітлення об’єктів натури. Вивчення взаємозв’язків різних форм в комплексних постановках. Вивчення різновидів технік образотворчого мистецтва та засвоєння методів роботи зображувальними матеріалами. Підпорядкування другорядного головному. Декоративне вирішення натурної постановки. Конструктивно-пластичний аналіз форми натурної постановки. Використання плями і пластики лінії. Трансформація з тривимірної в двовимірну площину. Використання декоративних якостей кольорових площин, кольорового значення плям. Використання насиченого та ахроматичного кольорового тону. Площинне зображення предметності. Взаємозв’язок форм; передача об’єму художніми засобами. Використання конового контрасту для підкреслення композиційної домінанти зображення. Цілісність зображення. Оперування площинами, предметами, масштабними, кольоровими та тональними співвідношеннями. Організація кольорових і світлотних співвідношень навколо формального центру. Розвиток вміння творчої трансформації форми засобами образотворчого мистецтва.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, наочний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: екзамен (3, 4, 6, 7 семестри), залік (5 семестр).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, звіти з практичних робіт, контрольна робота, творчі роботи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.