Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Художня і матеріальна культура (за видами дизайну).*
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 3 – 7.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18.
Результати навчання:
вміти: створювати дизайнерські образи, що мають високу естетичну, художню, соціальну цінність; впроваджувати та розповсюджувати новий досвід серед фахівців, керуючись результатами досліджень сучасних напрямів дизайну, нових технологій виконання проектних робіт, практичними навичками застосування технологічних прийомів, визначати належність окремих дизайнерських продуктів до певних художніх напрямів та стилів, їхнє місце у загальній історії мистецтва та дизайну, вирішувати соціокультурну проблему та обґрунтувати на основі теоретичних знань свою точку зору на дизайнерську ідею та художні засоби її втілення у художній композиції здатен продемонструвати: навички аналізувати діалектику зв’язку між формою та стилем в різні історичні періоди художнього розвитку мистецтва та дизайну;
здатен продемонструвати: вміння розробки нових індивідуальних об’єктів дизайну та їх елементів, згідно проектного завдання (спираючись на історичні надбання з розвитку дизайну та мистецтва).
Програмні результати навчання: ПРН 16, ПРН 19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): українська та зарубіжна культура; основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну); основи рисунку, живопису та пластичної анатомії; образотворче мистецтво та художня творчість.
Зміст навчального модуля: Мистецтво та матеріальна культура первісного суспільства. Мистецтво та матеріальна культура Стародавнього Сходу. Мистецтво та матеріальна культура античності. Скіфська культура. Архітектура та образотворче мистецтво Візантії. Матеріальна культура Візантії. Мистецтво та матеріальна культура країн Сходу. Архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура країн ісламу. Архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура Індії. Архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура Китаю. Архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура Японії. Романський стиль: архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура. Готичний стиль: архітектура, образотворче мистецтво та матеріальна культура. Мистецтво та матеріальна культура доби Відродження в Італії. Архітектура та образотворче мистецтво Північного Відродження. Мистецтво та матеріальна культура Європи XVII-XIX століть. Європейське мистецтво та матеріальна культура XVIII століття. Європейське мистецтво та матеріальна культура XIX століття. Мистецтво та матеріальна культура Європи кінця XIX – початку XX століття. Європейське мистецтво 1900-1920 років. Європейське мистецтво 1930-1940 років. Матеріальна культура та дизайн XX століття. Еволюція традиційних форм етнодизайну у ХХ столітті. Мистецтво Європи та Америки другої половини ХХ століття. Матеріальна культура та дизайн другої половини ХХ століття.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, опитування, «мозковий штурм»), письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: екзамени (3, 4, 5, 7 семестри), залік (6 семестр).
Засоби діагностики навчання: вправи, індивідуальні завдання, питання для поточного і підсумкового контролю, тести.
Мова навчання: українська.
* зміст навчальної дисципліни викладається відповідно до фахового спрямування.