Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
ДИЗАЙН ОДЯГУ (ВЗУТТЯ)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Дизайн-графіка (за видами дизайну)*.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 3 – 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 540; кількість кредитів ЄКТС – 18,0.
Результати навчання:
вміти: розробити творче завдання для дизайнера, для візуалізації на комп’ютерних (електронних) чи твердих (поліграфічних) носіях, а також для виконання об’єктів дизайну в матеріалі, а основі знань технологічних процесів певної галузі дизайну; виявляти графічну задачу та спосіб оптимального її вирішення, обґрунтовувати на основі теоретичних знань свою точку зору; самостійно розробляти нові прийоми композиційно-графічного оформлення дизайнерської продукції, на основі засвоєних навичок їх академічного, живописного моделювання проектного завдання;
володіти навичками: роботи з комп’ютером та програмним забезпеченням, індивідуального підбору графічних засобів для виконання проектного завдання;
здатен продемонструвати: розробку власних проектів з використанням комп’ютерної графіки, швидке та чітке виконання проектного завдання за допомогою різноманітних інноваційних, в тому числі комп’ютерних, технологій.
Програмні результати навчання: ПРН 11.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи композиції та кольорознавства (за видами дизайну), основи рисунку, живопису та пластичної анатомії; образотворче мистецтво та художня творчість; перспектива та тіні.
Зміст навчального модуля: Сучасні засоби дизайн-графіки. Графічні засоби та психофізіологічні особливості сприйняття візуальної інформації. Форма в площині. Засоби графічних побудов. Композиція як засіб побудови цілого, складові та принципи організації. Кольорові рішення. Стилізація та трансформація. Поняття художньої виразності, зображувальні засоби. Чорно-біла графіка. Первинні графічні елементи композиції. Лінія як засіб формоутворення. Виразні засоби дизайн-графіки і образне сприйняття зображення. Методи перетворення візуальних вражень від реальних об’єктів в узагальнений образ декоративних форм. Пошуки графічних засобів у відображенні змістів в дизайн-графіці. Графічний дизайн – найбільш універсальний вид мистецтва. Зображення фігури людини: від реальних об’єктів в узагальнений образ проектних форм. Зображення фігури людини в журнальних та рекламно-інформаційних засобах передачі інформації. Мода-графіка. Костюмографіка. Графічні методи виконання фігурних композицій на площині. Сучасні засоби та прийоми моделювання. Основи моделювання та трансформування геометричних елементів. Графічний дизайн: засоби графічної візуалізації предметного середовища. Візуалізація створених об’єктів: матеріали, колір, освітлення. Пошук єдиного стильового рішення в графічному проектуванні. Комплексне графічне відображення дизайн-проекту в сфері дизайну одягу.
Види навчальних занять: практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання
Методи контролю: поточний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота, виконання індивідуальної роботи (індивідуальні творчі роботи студентів), усне опитування, перегляд творчих робіт.
Форми підсумкового контролю: екзамен (3, 5, 6, 8 семестри), залік (4, 7 семестри).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська
* зміст навчальної дисципліни викладається відповідно до фахового спрямування.