КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ДИЗАЙН ОДЯГУ (ВЗУТТЯ)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:   Перспектива та тіні.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестр:    3.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6,0.

Результати навчання:

вміти: вільно оперувати площинами, предметами, змінювати масштабне співвідношення при відтворенні натури, розробляти нові індивідуальні об’єкти дизайну та їх елементи, згідно з проектним завданням;

вільно володіти: прийомами конструктивної побудови об’єктів дизайну, використання перспектив та тіней;

здатен продемонструвати: застосування знань та навичок рисунку та живопису, самостійно застосовувати в дизайн-діяльності прийоми формоутворення проекту; універсальні навички побудови об’ємно-просторових форм та методики тектонічного аналізу, з метою розробки перспективних форм об’єктів дизайну з вдосконаленими ергономічними та естетичними властивостями.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 34.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи рисунку, живопису та пластичної анатомії; образотворче мистецтво та художня творчість.

Зміст навчального модуля:  Перспектива плоских та об’ємних фігур. Утворення апарату перспективи. Основні поняття та визначення. Перспектива точки. Перспектива прямої лінії. Перспектива плоскої фігури. Перспектива точки, в залежності від її розміщення відносно картини. Перспектива прямих особливого положення. Перспектива площини. Перспективні масштаби висоти, глибини, ширини. Перспектива паркетної підлоги. Метод сітки. Перспектива перпендикулярних прямих. Перспектива об’ємної фігури. Методи архітекторів: з однією-двома лініями збігу,  радіальний, перспективних масштабів для виконання перспективних зображень. Перспектива кола, тіл обертання. Перспектива арочного проходу. Побудова додаткових точок кола в перспективі на основі описаного квадрата. Тіні в перспективі. Побудова падаючих та власних тіней гранних та кривих поверхонь (призми, піраміди, циліндра, конуса). Тіні на складні поверхні. Побудова тіні на нахилені площини і криві поверхні від прямої лінії, піраміди. Тіні від плити на колону. Побудова падаючої та власної тіні від плити на призму, циліндр. Тіні від штучного джерела освітлення. Відображення в дзеркалах та у воді прямої лінії, призми, геометричної композиції.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: письмовий (звіти з практичних робіт, контрольна робота), усний (опитування), наочний (перегляд графічних робіт).

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: графічні роботи, індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.