КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МОДЕЛЮВАННЯ, КОНСТРУЮВАННЯ ТА ХУДОЖНЄ ОЗДОБЛЕННЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи прикладної антропології.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 3

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 3.

Результати навчання:

знати: назви основних кісток скелету людини та скелетних м'язів, перелік індивідуальних особливостей будови тіла людини, класифікації типів будови тіла та типів пропорцій дорослих і дітей; методи дослідження зовнішньої форми тіла людини; назви та місце розташування антропометричних точок для цілей проектування одягу; - правила виміру людини, програму та методику зняття розмірних ознак з поверхні тіла людини; теоретичні основи та принципи побудови розмірної типології дорослого та дитячого населення; - структуру існуючих вітчизняних та зарубіжних антропометричних стандартів для проектування одягу різних видів;

вміти: визначати індивідуальні особливості будови тіла людини; визначати розташування антропометричних точок на поверхні тіла людини; проводити вимірювання фігури людини у статиці та динаміці; - визначати величини динамічних ефектів для заданого виду діяльності; визначати типовий та індивідуальний розміро-зріст людини, надавати технічний рисунок моделі;

володіти навичками: одержання з поверхні тіла людини якісних та кількісних морфологічних показників; визначення класифікаційних характеристик будови тіла за різними методиками;

здатен продемонструвати: практичне застосування антропоскопічної інформації для цілей проектування одягу; навички проведення обміру фігури людини; - вміння визначати динамічні ефекти для заданого виду діяльності та надавати відповідні рекомендації щодо вибору одягу.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 19.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): основи проектування і виготовлення одягу, матеріалознавство, інженерна та комп'ютерна графіка, квалітологія швейного виробництва, навчальна практика.

Зміст навчального модуля:

Загальні відомості про курс та його структура. Класична анатомія людини. Скелет та м'язи. Морфологія людини. Характеристика зовнішньої форми тіла людини. Антропометрія, як основний метод антропологічного дослідження. Контактні та безконтактні методи дослідження розмірів тіла людини. Принципи побудови розмірної типології населення для цілей проектування одягу та її структура. Аналіз зарубіжних антропометричних стандартів для цілей проектування одягу. Класифікація манекенів та принципи їх проектування. Класифікації та асортимент одягу. Характеристика композиційно-конструктивних ознак одягу.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання, наочний, практичний.

Методи контролю: усний (виступи на лабораторних заняттях, опитування), письмовий (завдання), тестовий, лабораторний (звіти).

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань для поточного та модульного контролю, комплекти тестових завдань для поточного та модульного контролю, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.