КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Фінансовий ринок та біржова діяльність.

Тип модуля:вільного вибору студента.

Семестр: 6.

Обсяг модуля:загальна кількість годин – 144 ; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: визначення місця фінансового ринку у фінансовій системі; розкриття взаємозв’язків між: інвестиціями та заощадженнями через механізм руху фінансових потоків в економіці; обґрунтування необхідності функціонування фінансових інструментів як засобів взаємодії учасників ринку та розкриття особливостей обігу різних видів цінних паперів; обґрунтування необхідності державного регулювання фінансового ринку з урахуванням специфіки економічного й соціального розвитку України; визначення суті інфраструктури фінансового ринку та особливостей діяльності професійних учасників, фондових бірж, фінансових посередників в Україні;

вміти: на основі статистичних даних та офіційних звітів аналізувати та оцінювати діяльність професійних учасників ринку, зокрема, і досліджувати стан окремих структурних сегментів фінансового ринку в цілому; робити відповідні обґрунтовані висновки і прогнози за результатами проведеного аналізу; розробити аргументовані пропозиції щодо розвитку фінансового ринку України та його інтеграції у світовий фінансовий простір;

володіти: навичками організації діяльності фахівця фінансового ринку; навичками планування діяльності інвестиційного менеджера; навичками аналізу нормативно-правових актів, що регулюють фінансовий ринок;

здатен продемонструвати: ефективність роботи в колективі банківської установи, установ небанківського типу, регулюючих органів фінансового ринку; практичну реалізацію глибокого розуміння економічних процесів на інвестиційному ринку; практичне використання набутих глибоких знань  при забезпеченні окремих аспектів ефективної діяльності при реалізації інвестиційних проектів; вміння проводити фінансові розрахунки, необхідні для забезпечення обґрунтування інвестиційної діяльності та інвестиційного проектування на підприємстві; знання законодавства щодо регулювання дільності фінансового ринку взагалі та фінансових посередників зокрема.

Програмні результати навчання: ПРН 2, ПРН 6, ПРН 10, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 20, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

гроші і кредит, фінанси, банківська діяльність, аналіз господарської діяльності, економіка підприємства, маркетинг, іноземна мова фахового спрямування, фінанси підприємств, макроекономіка.

Зміст навчального модуля: Фінансовий ринок: сутність, функції та роль в економіці. Регулювання фінансового ринку (фінансова політика держави та фінансовий механізм). Фінансові посередники (інфраструктура фінансового ринку). Процентні ставки та їх структура. Грошовий ринок і ринок банківських позичок. Валютний ринок. Ринок пайових цінних паперів. Ринок похідних фінансових інструментів. Ризик та ціна капіталу. Ринок облігацій як складова ринку капіталів. Фондова біржа та біржові операції. Фундаментальний і технічний аналіз.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, усне опитування), письмовий (письмові завдання), тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 6).

Засоби діагностики успішності навчання: задачі (для поточного контролю), перелік питань (для рубіжного та підсумкового контролю), комплекти тестових завдань (для  рубіжного та підсумкового контролю).

Мова навчання: українська.