Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Безпека банківської діяльності.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.
Результати навчання:
знати: теоретико-методичні основи безпеки банківської діяльності; учасні загрози банку; основи протидії недобросовісній конкуренції і промисловому шпигунству в банках; основи забезпечення охорони і режиму в банку; інформаційну безпеку банку; економічну безпеку банку; інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності банку; забезпечення безпеки в роботі з персоналом банку; дії установ банків в екстремальних умовах.
вміти: проводити профілактика та запобігати правопорушенням і злочинним посяганням на власність, персонал та імідж банку; здійснювати своєчасне виявлення реальних і потенційних загроз банку, проведення заходів щодо їх нейтралізації; проводити оперативне виявлення змін і негативних тенденцій у сферах діяльності, інтересів та інформаційної уваги банку; виявляти та формувати умови, сприятливі для реалізації банком своїх інтересів; проводити виховання та навчання персоналу банку з питань безпеки; послаблювати шкідливі наслідки від акцій конкурентів або злочинців з підриву безпеки банку; зберігати та ефективно використовувати фінансові, матеріальні та інформаційні ресурси банку.
володіти навичками: усунення можливостей завдання банку збитків або упущення ним вигоди, а також забезпечення його ефективної діяльності та якісної реалізації операцій і угод.
Програмні результати навчання: ПРН 1, 5-6, 7, 11-12, 14, 18-19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): страхування; страховий менеджмент.
Зміст навчального модуля: Основи безпеки банківської діяльності. Загрози банку. Недобросовісна конкуренція і промислове шпигунство в банках. Охорона і режим у банку. Інформаційна безпека банку. Економічна безпека банку. Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності банку. Забезпечення безпеки в роботі з персоналом банку. Дії установ банків в екстремальних умовах.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань для рубіжного і підсумкового контролю, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.