Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Міжнародне оподаткування
Тип модуля: вільного вибору студента
Семестри: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.
Результати навчання:
знати: теоретичні та організаційні основи міжнародного оподаткування; діюче податкове законодавство країн світу; теоретичні основи подвійного оподаткування; діючі міжнародні умови щодо міжнародних актів про запобігання подвійного оподаткування; теоретичні основи з питань офшорних центрів і вільних економічних зон; особливості сплати мита в Європейському Союзі та в Україні; порядок сплати соціальних податків у різних країнах світу.
вміти: працювати з основними законодавчими актами, які регулюють міжнародне оподаткування; розуміти засади устрою податкових систем закордонних країн та принципів їх побудови; критично аналізувати окремі ланки податкової системи України і зарубіжних країн.
Програмні результати навчання: ПРН.03, ПРН.11, ПРН.15
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами, облік у транснаціональних корпораціях, едвайзинг в управлінні інтелектуальними активами, аудит транснаціональних корпорацій, обліково-аналітичне забезпечення трансфертного ціноутворення, облік міжнародних договорів
Зміст навчального модуля: Теорія і практика міжнародного оподаткування Особливості податкових систем різних країн світу Податок на додану вартість у міжнародній торгівлі: Європейський союз. Прибуткове оподаткування на міжнародному рівні Врегулювання міжнародного подвійного оподаткування. Особливості оподаткування інвестиційної діяльності на міжнародному рівні. Оподаткування дивідендів нерезидентів. Юрисдикції з помірним оподаткуванням і нетипові офшорні центри. Вільні економічні зони Ввізне мито. Особистості сплати мита в Європейському Союзі та Україні. Світовій досвід сплати соціальних податків
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська