Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Державне регулювання ринку фінансових послуг.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин - 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.
Результати навчання:
знати: визначення суті та функцій державного регулювання та нагляду у сфері ринків фінансових послуг; дослідження методологічних засад та методичного інструментарію державного регулювання та нагляду; порядок оцінки та прогнозування розвитку державного регулювання ринків фінансових послуг. особливості і перспективи розвитку державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг; значення і методи державного регулювання та нагляду; умови і способи підвищення фінансової надійності фінансових установ, зміст державного нагляду за їх діяльністю, застосування пруденційного нагляду та процедур здійснення фінансового моніторингу операцій на ринку фінансових послуг; методи вивчення попиту та пропозиції на ринку фінансових послуг. технологію оптимізації портфелю цінних паперів з точки зору їх прибутковості і ризикованості; процедури здійснення фінансового моніторингу операцій на ринку фінансових послуг
вміти: формувати модель регулювання та нагляду у сфері ринків фінансових послуг; розробляти місію, цілі та стратегічні завдання у фінустановах. досліджувати стан ринку фінансових послуг. складати прогнози розвитку державного регулювання ринків фінансових послуг та заходи щодо удосконалення нагляду на ринках фінансових послуг;
володіти: навичками здійснення нагляду та регулювання у сфері ринків фінансових послуг, умінням проводити оцінку дотримання встановлених критеріїв та нормативів щодо ліквідності, капіталу і платоспроможності, прибутковості та якості активів й ризиковості операцій фінансових установ та професійних учасників ринку цінних паперів.
здатен продемонструвати: ефективність роботи в колективі фінансової установи, фінансових установ небанківського типу. самостійно вирішувати конкретні завдання при роботі в фінансових установах, в т. ч. небанківського типу. здатність продемонструвати знання та розуміння організації біржової (маклерської), депозитарної, розрахунково-клірингової, дилерської діяльності на ринку цінних паперів, управління процесами біржових оборотів, реалізації цивільно-правових угод у сфері операцій з цінними паперами; застосовувати на практиці економіко-математичні методи з метою забезпечення діяльності ринку фінансових послуг.
Програмні результати навчання: ПРН 2-3, 9, 13, 15, 18.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):
методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, фінансовий менеджмент, інвестиційний менеджмент, страховий менеджмент, ділова іноземна мова.
Зміст навчального модуля: Організаційно-економічні основи державного регулювання ринку фінансових послуг, інноваційні аспекти забезпечення ринку фінансових послуг.
Види навчальних занять: лекція, практичні, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, усне опитування), письмовий (завдання, ситуаційні завдання, задачі), тестовий.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.