КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету економіки та бізнесу (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Організація та управління майновою безпекою.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестри: 2.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.

Результати навчання:

знати: основні положення концепції системного підходу  щодо забезпечення майнової та особистої безпеки підприємця; особливості організації охорони та захисту майна підприємства; організаційно-правові та ліцензійні вимоги до надання послуг з охорони майна та фізичних осіб; вимоги законодавства України до використання спеціальних засобів оборони при організації захисту та охорони майна підприємства; особливості організації діяльності підрозділів з охорони об’єктів та забезпеченню особистої безпеки як одного з підрозділів служби безпеки підприємства; алгоритм обстеження об’єктів з метою організації їх охорони; правила здійснення особистої безпеки керівників з використанням охоронців; вимоги до персоналу охоронців та охоронників; міри безпеки персоналу при забезпеченні захисту об’єктів та особистої безпеки керівників; порядок взаємодії служби безпеки підприємства з охоронним підприємством під час  реалізації комбінованої системи захисту об’єктів; порядок оснащення об’єктів технічними засобами безпеки; основні загрози майнової та особистої безпеки; особливості діяльності підрозділів ДДСО МВС України по наданню послуг з охорони громадян та власності;

вміти: організовувати систему захисту та охорони майна на підприємстві; розробляти програми забезпечення майнової безпеки та особистої безпеки підприємства; взаємодіяти з охоронними підприємствами; виявляти та оцінювати  стан забезпечення майнової безпеки на підприємстві; використовувати сучасні методи забезпечення охорони майна та особистої безпеки керівника підприємства; керувати системою майнової безпеки на підприємстві; організовувати взаємодію з охоронними підприємствами при забезпеченні безпеки підприємства; розробляти необхідну документацію для організації майнової та особистої безпеки підприємця та підприємства; організовувати та проводити службові розслідування проявів порушень режиму охорони; організовувати та контролювати ефективність контрольно-пропускного режиму та організації захисту майна підприємства; організовувати та здійснювати заходи по обстеженню об’єктів з метою організації їх охорони; організовувати та здійснювати керівництво підрозділами особистої охорони на підприємстві; використовувати технічні засоби охорони при забезпеченні майнової безпеки на підприємстві; організовувати профілактику проявам тероризму та екстремізму на підприємстві.

Програмні результати навчання: ПРН 4-5, 7, 9-10, 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): комплексне забезпечення фінансово-економічної безпеки, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, організація діяльності фахівців з фінансово-економічної безпеки, комплексна безпека фінансової сфери.

Зміст навчального модуля:  Системний підхід як основа комплексного забезпечення захисту майна та особистої безпеки підприємця. Види та класифікація загроз майнової та особистої безпеки підприємця. Цілі, основні напрями, завдання та організація майнової та особистої безпеки підприємця. Призначення, організація та напрями діяльності підприємств які надають послуги з охорони майна та фізичних осіб. Організаційно - правове забезпечення надання послуг з охорони майна та фізичних осіб в Україні. Організаційно-правове забезпечення захисту майна та особистої безпеки службами безпеки підприємств; Тактика діяльності підрозділів які забезпечують особисту безпеку керівників. Особливості організації заходів по недопущенню проявів тероризму та екстремізму на підприємстві. Суспільні технології протидії тероризму в Україні. Характеристика основних напрямів діяльності управлінця з фінансово-економічної безпеки по забезпеченню захисту майна та особистої безпеки підприємця.

Види навчальних занять: лекції, практичні.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання:  словесний, пояснювально-демонстраційний, дослідницький.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання (реферат), перелік питань (для підсумкового контролю), комплект тестових завдань (для підсумкового контролю).

Мова навчання:  українська.