КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Фінансова діагностика, аналіз та контроль.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестри: 7, 8.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: теорію та практику діагностування стану господарюючих суб’єктів у певній галузі національної економіки; існуючі методичні підходи в діагностуванні потенціалу, вартості майна, управління, економічної безпеки; теоретичні засади, методологію і методику фінансового аналізу з урахуванням досягнень науки, практики та міжнародних стандартів в умовах розвиненої ринкової економіки; логіку побудови фінансового аналізу, методичні прийоми й способи оцінки фінансового стану підприємства; інформаційну базу та методику розрахунку системи показників;

вміти: використовувати основні теоретичні положення при керівництві різноманітними службами та підрозділами підприємства під час діагностування стану на підприємстві; володіти основною законодавчою, методичною і нормативною базою діагностики підприємств; вільно володіти понятійним апаратом та оперувати термінологією; читати й розуміти зміст фінансової (бухгалтерської) звітності, а також відбирати, обробляти і використовувати дані обліку, звітності, інших джерел інформації для проведення аналітичних досліджень; чітко формулювати мету і завдання фінансового аналізу, витримувати відповідну його етапність; визначати систему показників і необхідні для проведення дослідження методи та прийоми аналізу; виявляти динаміку основних показників фінансово-господарської діяльності, з′ясовувати закономірності, причини та фактори, що спричинили вплив на їх розмір, зміну;

вміти продемонструвати: за результатами проведеного аналізу робити економічно грамотні аналітичні висновки, часткові висновки синтезувати в загальні.

Програмні результати навчання: ПРН 3, ПРН 9, ПРН 10, ПРН 18, ПРН 19, ПРН 20, ПРН 24, ПРН 25.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фінанси, гроші і кредит, фінанси підприємств, менеджмент, статистика, бухгалтерський облік, фінансовий менеджмент, Страхова справа, Банківська система, Іноземна мова фахового спрямування.

Зміст навчального модуля: Сутність та необхідність фінансової діагностики. Дескриптивні, предикативні і нормативні моделі фінансової діагностики. Діагностика фінансово-економічної безпеки підприємства. Сутність, структура та принципи фінансового аналізу. Інформаційне забезпечення фінансового аналізу. Основні методи фінансового аналізу. Методи детермінованого факторного аналізу. Методи стохастичного факторного аналізу. Функціонально-вартісний метод. Аналіз майна підприємства. Аналіз джерел формування та ефективності використання капіталу. Аналіз грошових потоків. Аналіз фінансових результатів діяльності підприємства. Аналіз ліквідності та платоспроможності. Аналіз фінансової стійкості та стабільності. Аналіз кредитоспроможності підприємства. Аналіз ділової активності та інвестиційної привабливості підприємства. Аналіз фінансового стану неплатоспроможних підприємств.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми  навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний (виступи на практичних заняттях, опитування), письмовий (письмові завдання), тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8), КР (семестр 8).

Засоби діагностики успішності навчання: задачі (для поточного контролю), перелік питань (для модульного та підсумкового контролю), комплекти тестових завдань (для модульного та підсумкового контролю).

Мова навчання:  українська.