КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ОБЛІК, АУДИТ І ОПОДАТКУВАННЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Фінансовий облік.

Тип модуля:  обов’язковий.

Семестр(и):  5, 6.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 300; кількість кредитів ЄКТС – 10.

Результати навчання:

знати: систему діючого нормативно-правового регулювання фінансового обліку; основні принципи ведення обліку та складання фінансової звітності; метод фінансового обліку та його елементи; призначення, зміст та структуру фінансового балансу; зміст, структуру та порядок використання Плану рахунків активів, капіталу та зобов’язань підприємства і організації;  облікові регістри для документування господарської діяльності; призначення та зміст фінансової звітності; особливості обліку господарських засобів; 

вміти: користуватись відповідними нормативними, інструктивними та законодавчими документами, які регулюють порядок ведення фінансового обліку; організовувати облік активів підприємства;  виконувати необхідні розрахунки, пов'язані з обліковими операціями; заповнювати регістри обліку господарських засобів підприємства; складати зведені та підсумкові облікові регістри та форми звітності;

володіти навичками: використання Плану рахунків активів, капіталу та зобов’язань підприємства і організації;

здатен продемонструвати: порядок відображення господарських операцій з обліку активів в системі рахунків фінансового обліку.

Програмні результати навчання: ПРН 3, ПРН 4, ПРН 7, ПРН 14, ПРН 20, ПРН 22.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

економіка підприємства, статистика, бухгалтерський облік, аналiз господарської дiяльностi, аудит, управлiнський облiк, бухгалтерський облiк за мiжнародними стандартами, облiкова політика підприємства, облiк у зарубiжних країнах.

Зміст навчального модуля: Облік надходження та вибуття основних засобів. Особливості обліку інших необоротних матеріальних активів. Облік нематеріальних активів: надходження, амортизація, вибуття. Створення резерву сумнівних боргів та його використання. Відображення в обліку витрат майбутніх періодів. Облік довгострокових фінансових інвестицій за методом участі в капіталі. Облік довгострокових фінансових інвестицій за справедливою вартістю. Облік поточних фінансових інвестицій та еквівалентів грошових коштів. Облік оприбуткування запасів. Облік вибуття виробничих запасів зі складу. Облік виробничих витрат за видами. Облік адміністративних витратив та витрат на збут, інших витрат операційної діяльності Облік загальновиробничих витрат та втрат від браку. Облік незавершеного виробництва Облік довгострокових зобов’язаннь за облігаціями. Облік зобов'язань за розрахунками з постачальниками. Облік витрат майбутніх періодів Облік короткострокових зобов’язань за розрахунками з банками Облік розрахунків з оплати праці та соціальному страхуванню Облік доходів, витрат і фінансових результатів діяльності підприємства. Відображення даних показників в формі №2.  Облік формування і змін капіталу.

Види навчальних занять: лекція, практичне, семінарське, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5,6).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.