Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ У СФЕРІ БІЗНЕСУ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Банківський менеджмент.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 1
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 120; кількість кредитів ЄКТС – 4.
Результати навчання:
знати: принципи побудови раціональної структури банківської установи та повноваження Національного банку України та інших органів її управління; принципи управління банком; особливості і перспективи розвитку банківської діяльності; значення і методи розроблення стратегічного плану діяльності банку; умови і способи підвищення фінансової надійності банківської діяльності; методи вивчення попиту на банківські послуги; технологію оптимізації портфелів (кредитного та цінних паперів) з точки зору їх прибутковості і ризикованості; процедури здійснення фінансового моніторингу операцій банку; сутність і способи активізації маркетингової діяльності в банку; порядок проектування, реєстрації й ліцензування банків, зміст державного нагляду за їх діяльністю; особливості управління грошовими потоками в банківській справі;
вміти: формувати раціональну структуру управління банком другого рівня; розробляти місію, цілі та стратегічні завдання банку; оформляти договори з клієнтами і контролювати їх виконання; досліджувати стан ринку банківських послуг; визначати достатність коштів резервів для забезпечення виконання зобов’язань перед кредиторами, забезпечувати ліквідність активів; організовувати процес моніторингу відповідності активів та пасивів банку за термінами; оформляти документально банківські послуги та розраховувати розмір належних виплат; аналізувати кредитоспроможність позичальників (юридичних та фізичних осіб); аналізувати діяльність банку і пропонувати заходи, спрямовані на її поліпшення; здійснювати перевірку правильності проведення банківських фінансових операцій; проводити фінансовий моніторинг в банківській установі; досліджувати попит на банківські послуги та організовувати ефективну систему їх збуту; визначати напрями ефективного розміщення активів банку; забезпечувати контроль за фінансовою надійністю банку.
Програмні результати навчання: ПРН 3, 7-11, 14-15, 17-19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): аудит-консалтинг міжнародних договірних відносин, облік у транснаціональних корпораціях.
Зміст навчального модуля: Теоретичні основи банківського менеджменту. Організаційне забезпечення банківського менеджменту. Механізм банківського менеджменту. Інформаційне забезпечення банківського менеджменту. Управління ресурсами банків. Менеджмент операцій банків з обслуговування платіжного обороту. Управління кредитними операціями банків. Управління операціями банку з цінними паперами. Менеджмент валютних операцій та зовнішньоекономічної діяльності банків. Банківський маркетинг.
Види навчальних занять: лекція, практичне, семінарське, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.