КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ТУРИСТИЧНИЙ БІЗНЕС

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Міжнародний туризм

Тип модуля:  обов’язковий

Семестри: 1

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 150; кількість кредитів ЄКТС – 5.

Результати навчання:

знати: мати знання про міжнародний туризм як про суспільне явище і важливу галузь національної економіки; про існуючи туристичні формальності та географію туристичного попиту; етапи розвитку міжнародного туризму, розуміти основні поняття, форми та види міжнародного туризму; основні особливості статистики міжнародного туризму; сутність, основні риси та сучасні тенденції туристського попиту; соціально-економічну роль сучасного міжнародного туризму; концепцію стійкого розвитку та її застосування в туризмі; значення  міжнародного туризму для України; існуючи туристичні формальності; основні особливості міжнародної співпраці у галузі туризму та головні міжнародні туристичні організації; сутність державного регулювання міжнародної туристичної діяльності; географію туристичного попиту; сутність туристичних ресурсів, принципи їх класифікації; основні положення Світової спадщини ЮНЕСКО; основні процеси транснаціоналізації та глобалізації в міжнародному туризмі.

вміти: аналізувати різні аспекти туризму та професійно оцінювати конкретну ситуацію у межах міжнародного туристичного ринку; здійснювати аналіз та прогноз ситуації щодо розвитку подій у межах світового туристичного ринку тощо; скласти туристичну характеристику об’єктів всесвітньої спадщини країни, розробити тематичний тур та знати  теоретичні відомості до практичної роботи; скласти туристичну характеристику країни, знати  теоретичні відомості до практичної роботи.

Програмні результати навчання: ПРН 04, ПРН .11, ПРН 13, ПРН 19, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): пререквізити: економіка підприємства, маркетинг, менеджмент, бізнес-планування, проектний аналіз;

кореквізити: ділова іноземна мова, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, управління бізнес-проектами, рекреалогія, глобальна економіка.

Зміст навчального модуля:

Туризм як форма міжнародних відносин. Статистика міжнародного туризму. Міжнародний туризм як соціально-економічне явище. Міжнародний туризм та Україна. Туристичні формальності. Міжнародна співпраця в галузі туризму. Державне регулювання міжнародної туристичної діяльності. Географія туристичного попиту. Туристичні ресурси. Світова спадщина ЮНЕСКО. Процеси транснаціоналізації та глобалізації в міжнародному туризмі.

Види навчальних занять: лекція, практичне,  консультація.

Форми навчання:  денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.