КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету індустрії моди (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Проектування пластичної форми одягу.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри: 7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС– 6.

Результати навчання:

знати: характеристику основних чинників, що визначають пластичну форму одягу; методи розробки об’ємно-просторової форми одягу; структуру та зміст процесу розробки об’ємно-просторової форми одягу муляжним методом; принципи та прийоми утворення пластичної форми одягу; напрямки використання традицій українського костюму для створення сучасних форм одягу, способи збагачення поверхні швейних виробів;

вміти: розробляти об’ємно-просторову форму і креслення деталей конструкцій та конструктивно-декоративних елементів одягу різного асортименту, покрою і силуету методом наколювання або муляжним методом з урахуванням властивостей матеріалів та особливостей будови тіла споживачів;

володіти навичками: проектування об’ємно-просторової форми одягу муляжним методом  відповідно до ескізу залежно від пластичних властивостей матеріалів та особливостей будови тіла людини;

здатен продемонструвати: необхідні теоретичні та практичні знання з методів розробки об’ємно-просторової форми одягу різних покроїв методом наколювання та муляжним методом, теоретичні і практичні навички визначення та врахування пластичних властивостей матеріалів і особливостей пластики фігури при проектуванні одягу; вміння виконати перетворення поверхні одягу в залежності від пластичних властивостей текстильних матеріалів.

Програмні результати навчання: ПРН 18.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

основи проектування і виготовлення одягу; основи прикладної антропології, основи конструювання швейних виробів, художньо-графічна композиція, художнє проектування виробів легкої промисловості.

Зміст навчального модуля: Характеристика сучасних методів проектування нових моделей одягу та їх конструкцій. Характеристика принципів, методів та засобів художнього проектування об’ємно-просторової форми одягу з урахуванням властивостей швейних матеріалів. Характеристика методу наколювання (муляжного методу). Характеристика стадій та етапів проектування об’ємно-просторової форми одягу муляжним методом. Загальна характеристика основних чинників, що визначають пластичну форму одягу. Основні ознаки, що визначають пластику фігури людини, та їх взаємозв’язок з пластикою форми одягу. Загальна характеристика властивостей, що визначають формоутворюючу здатність матеріалу. Аналіз взаємозв’язку пластичних властивостей матеріалу та форми одягу. Вплив пластики матеріалу на характер форми одягу. Характеристика способів утворення пластичної форми одягу. Характеристика основних способів збагачення поверхні швейних виробів та застосування їх при розробці нових моделей одягу.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання, наочний, практичний.

Методи контролю: усний, тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7).

Засоби діагностики навчання: перелік питань для усного опитування, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів, індивідуальні практичні завдання.

Мова навчання: українська.