Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету індустрії моди (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Теоретико-правові основи освіти.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр 5.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 90 годин; кількість кредитів ЄКТС – 3.
Результати навчання:
знати: основні положення таких нормативно-правових актів як закони України «Про освіту», «Про вищу освіту», та інші; основні положення груп нормативно-правових актів щодо акредитації та ліцензування закладів освіти та освітніх послуг; особливості найму та звільнення працівників у галузі освіти, основні положення щодо прав та обов’язків осіб на яких спрямована діяльність закладів освіти;
вміти належним чином застосовувати у практичній діяльності юридичні терміни;
володіти навичками аналізу практичну діяльність фахівців та посадових осіб закладів освіти з точки зору належного застосування правових норм у повсякденній професійній діяльності;
здатен продемонструвати навички класифікації нормативно-правових актів в освітній сфері різних рівнів та чітке розуміння характеру їх взаємодії, правовий аналіз нормативно-правових актів, які регулюють відносини в сфері освіти.
Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 13, ПРН 21, ПРН 22.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): професійна педагогіка, теорія та історія педагогіки.
Зміст навчального модуля: Освіта як соціальний інститут. Право на освіту та його гарантії. Поняття, предмет та метод освітнього права. система, структура освіти України та статус основних суб’єктів освітніх правовідносин. Державна політика в галузі освіти, її інструменти. Державно-громадське управління освітою. Нормативно-правове регулювання процедури ЗНО та правовідносин з прийому до навчальних закладів. Нормативно-правове регулювання навчально-виховного процесу та педагогічних відносин. Засади правового регулювання коміторних правовідносин, суміжних з педагогічними.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 5).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.