КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету індустрії моди (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Підтвердження відповідності у швейній галузі.

Тип модуля: вільного вибору студента.

Семестр:   2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180;  кількість кредитів ЄКТС –6.

Результати навчання:

знати:  види сертифікації, моделі (схеми) сертифікації; номенклатуру виробів легкої промисловості, що підлягають обов’язковій сертифікації; номенклатуру чинних технічних регламентів, процедури оцінювання відповідності згідно з модульним принципом;

вміти: розробляти внутрішні документи, що забезпечують роботу швейного виробництва;  підготувати документацію для атестації та обстеження виробництва; проводити аудит робіт, необхідних для проведення сертифікації; підготувати сертифікат відповідності та декларацію виробника про відповідність продукції; оформити протокол випробувань;

володіти: практичними навичками, які пов’язані з технологією оцінювання відповідності продукції на швейному підприємстві, сертифікацією продукції і систем управління якістю на виробництві.

Програмні результати навчання: ПРН 2,  ПРН 4,  ПРН 9,  ПРН 12.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): квалітологія швейного виробництва, науково-дослідна практика; переддипломна практика; виконання дипломного проекту (роботи).

Зміст навчального модуля: Сутність, становлення та перспективи підтвердження відповідності. Українська державна система сертифікації продукції (УкрСЕПРО). Сертифікація системи управління якістю на швейному підприємстві. Технологія сертифікації виробів легкої промисловості. Процедура розроблення сертифікату відповідності та декларації про відповідність, протоколу результатів випробування. Оцінювання відповідності засобів індивідуального захисту за модульним принципом. Вимоги до екологічної безпечності швейних виробів та матеріалів для їх виготовлення. Екологічні марковання. Технічний регламент щодо назв текстильних волокон і маркування текстильних виробів. Суть, роль і методологічні основи розробки мотивованих висновків.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, лабораторний.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: питання для експрес-опитування, контрольні питання, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.