КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету індустрії моди (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Комп’ютерні технології в проектуванні та виробництві виробів із шкіри.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри:  2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС– 6.

Результати навчання:

знати: етапи проектування та технологічні  процеси виготовлення взуття, шкіргалантерейних виробів; сутність процесу формування інноваційних проектів та створення нового товару; сутність та види конкурентних переваг;  фактори, що впливають на інноваційні проекти; основні напрями, етапи процесу та методи дослідження ринку на етапі конструкторсько-технологічної підготовки виробництва; сутність процесу трансформації потреб споживачів в конструкторські характеристики виробів; принципи розробки дизайну товарів народного вжитку та створення електронних ескізів колекцій виробів із шкіри за допомогою засобів комп`ютерної графіки; основні показники, рішення щодо асортименту взуття;

вміти: здійснювати постановку та формалізацію задач для автоматизованого художнього проектування виробів із шкіри; розробляти дизайн виробів заданої форми та ескізів колекцій взуття за допомогою комп`ютерних графічних програм; проектувати лінійні розміри виробів та виготовляти лекала для їх виготовлення; використовувати типи технологій залежно від впливу на конкурентоспроможність товару; розробляти дизайн орнаментальних оздоблень, виробів заданої форми та ескізів колекцій взуття за допомогою комп`ютерних графічних програм; проектувати. Здатен продемонструвати: навички користування пакетами комп’ютерних прикладних програм растрової та векторної графіки, а також спеціалізованими комп’ютерними програмами, встановленими на взуттєвому обладнанні різних типів;

володіти: методами моделювання взуття в контексті взаємозв’язку їх естетичних, антропометричних та ергономічних властивостей; навичками та методологічними основами проектування деталей верху взуття  різних конструкцій.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 6, ПРН 9, ПРН 12, ПРН 13, ПРН 15, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності.

Зміст навчального модуля:  Розвиток систем автоматизованого проектування взуття. Основні класи задач автоматизованого проектування. Режими проектування в САПР. Види забезпечення САПР. Способи підготовки та вводу графічної інформації. Сучасні технології вводу тривимірної інформації складних об'єктів та 3D принтери. Структура програмних комплексів ІРИС, USM2 та Crispin ShoeMaker. Особливості моделювання та градирування. Розробка грунд-моделі взуття на основі відсканованої розгортки верху. Проектування основних контурів і  їх корегування. Побудова внутрішніх і проміжних деталей моделі. Моделювання форми низу для розробленої моделі взуття. Використання додаткових функцій для створення оригінальної форми низу. Конвертування розробленої моделі в двомірний формат для Crispin. Градирування в 2D середовищі (ІРИС, USM2É Crispin Engineer) шаблонів відповідно до обраної системи. Оформлення креслення взуття з використанням слоїв, кольорів та типів ліній.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний (лекції), пояснювально-демонстраційний (візуальні презентації), репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний (усне опитування), письмовий (контрольні завдання), графічний (виконання  ескізів та фор-ескізів),  тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики навчання: перелік питань для усного опитування, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів, індивідуальні завдання .

Мова навчання: українська.