КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ІНДУСТРІЯ МОДИ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: 2D та 3D технології у fashion-індустрії.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 3,4,5*.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 360; кількість кредитів ЄКТС –12.

Результати навчання:

знати: принципи 2D та 3D представлення виробів fashion-індустрії; особливості розробки та застосування сучасних 2D та 3D графічних систем автоматизованого проектування виробів у fashion-індустрії  на етапі конструкторській підготовки виробництва; найбільш поширені методи та прийоми отримання та обробки різноманітних графічних зображень; принципи застосування різних способів моделювання, проектування та градирування виробів в залежності від особливостей їх форм, конструкцій та умов виробництва; принципи розробки конструкторської документації з урахуванням умов та вимог виробництва;

вміти: вільно користуватися сучасними 2D та 3D графічними системами проектування виробів у fashion-індустрії; використовувати комп’ютерну техніку для розв'язання дизайнерських та проектно-конструкторських задач; самостійно обирати найбільш прийнятний для поставленої мети програмний продукт; використовувати всі наявні в програмному продукті інструменти для отримання найкращого результату; обирати найбільш раціональний метод отримання та збереження графічної інформації;

володіти навичками: користування сучасними  2D та 3D графічними системами проектування виробів у fashion-індустрії; розробки та обробки зображень одягу (взуття), колекцій моделей в програмах комп’ютерної графіки; побудови базових креслень деталей конструкцій одягу (взуття) різного асортименту і призначення, оформлення проектно-конструкторської документації на нові моделі із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій.

здатен продемонструвати: знання 2D та 3D методів проектування та градирування виробів,  а також адаптувати їх до актуальних вимог замовника; продемонструвати використання сучасних  методів проектування  в творчій інтерпретації для моделювання базових та креативних виробів.

Програмні результати навчання: ПРН 5,  ПРН 7.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): інформаційні системи та технології, інженерна та комп'ютерна графіка, антропологія і основи біомеханіки, матеріалознавство виробів, проектування складових елементів костюма.

Зміст навчального модуля: Розвиток комп’ютерних технологій в проектуванні взуття та одягу. Автоматизація конструкторської та технологічної підготовки виробництва. Моделювання форми взуття в тривимірному середовищі спеціалізованих САПР. Розробка ескізів і технічних рисунків моделей одягу. Види забезпечення САПР. Технічне забезпечення САПР одягу. Порівняльна характеристика сучасних САПРО. Критерії вибору САПР для швейного підприємства. Сучасні технології 3D дизайн-проектування одягу. Проектування креслення взуття та підготовка конструкторської документації в середовищі спеціалізованих САПР.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання, наочний.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 3), екзамен (семестр 4), екзамен (семестр 5*).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, звіти з лабораторних занять, питання для поточного та підсумкового контролю,  комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.

 

* Для скороченої форми навчання