КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

ІНДУСТРІЯ МОДИ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Інженерна та комп’ютерна графіка.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр: 1.

Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основи нарисної геометрії; способи проектування; основи інженерної графіки; метод центрального проектування; алгоритм розв’язання метричних та позиційних задач, правила оформлення конструкторської документації відповідно до діючих нормативів; закономірності зображення просторових геометричних об'єктів; основні правила виконання та оформлення конструкторської та технічної документації;

вміти: розрізняти зображення об’єктів у проекційних системах (ортогональних та аксонометричних); зображати геометричні фігури у проекційних системах; за координатами точок об’єкта та його параметрами будувати зображення самого об’єкта; уявляти форму і положення геометричної фігури у просторі за її проекційним зображенням; визначати взаємне положення геометричних фігур на кресленику; розв`язувати позиційні задачі; використовувати різні способи побудови проекцій предметів та об’єктів;

набути навики: виконання й читання креслеників; складання алгоритмів розв’язання математичних та інженерних задач; складання технічних креслеників; виконання графічних побудов і створення технічних креслеників за допомогою персонального комп’ютера.

володіти методами геометричного моделювання просторових форм предметів оточуючого світу, які відповідають попередньо заданим геометричним вимогам складання алгоритмів розв’язання математичних та інженерних задач;

здатен продемонструвати знання геометричного моделювання просторових форм предметів оточуючого світу, які відповідають попередньо заданим геометричним, конструктивним, технологічним та іншим вимогам. 

Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 7.

Необхідні обов’язкові супутні модулі (кореквізити): вища математика, безпека життєдіяльності та цивільний захист, інформаційні системи та технології, фізика.

Зміст навчального модуля:

Предмет нарисної геометрії. Метод проекціювання. Пряма. Площина. Точка та пряма в площині. Пряма і площина. Перетин двох площин. Послідовне плоско-паралельне переміщення. Багатогранники: призма, піраміда. Криві поверхні. Поверхні обертання: конус, циліндр, сфера. Перетин багатогранної та кривої поверхні площиною. Спосіб допоміжних січних площин. Способи допоміжного проекціювання: заміна площин проекцій, допоміжне косокутне проекціювання на різні площини. Перетин поверхонь прямою лінією. Взаємний перетин багатогранників. Метод допоміжних січних концентричних та ексцентричних сфер. Криві лінії та криві поверхні. Нерозгортні криві поверхні. Розгортка граних і кривих поверхонь. Система ЄСКД. Види, розрізи та перерізи. Проекційне креслення. Роз’ємні та нероз’ємні з’єднання. Ескізи деталей швейних/взуттєвих виробів. Складальний кресленик швейних/взуттєвих виробів. Знайомство з інтерфейсом автоматизованого проектування креслеників.

Види навчальних занять: лекція, практичне, розрахунково-графічне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, наочний, практичний, репродуктивний, проблемно-пошуковий, демонстративний, дослідницький, пізнавально-рольові ігри, навчальні дискусії, усного та письмового контролю і самоконтролю, індивідуального та фронтального опитування.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, звіти з практичних занять, питання для поточного та підсумкового контролю, комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.