КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Конструкторська підготовка виробництва.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр: 7

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 90; кількість кредитів ЄКТС – 3 .

Результати навчання:

знати: етапи та види робіт конструкторської підготовки виробництва на підприємствах; особливості КПВ на підприємствах масового та індивідуального виробництва;  вимоги до проектно-конструкторської документації;  вимоги до оформлення та принципи побудови лекал; способи градації лекал;  вимоги до технологічності конструкцій моделей; правила і засоби відпрацювання конструкцій одягу на технологічність;

вміти: розробляти проектно-конструкторську документацію, в тому числі розробляти і оформлювати промислові лекала усіх видів на модель;  виконувати аналіз конструктивних і технологічних рішень нових моделей одягу за показниками технологічності; виконувати порівняльну оцінку показників технологічності конструкції з нормативними і базовими показниками; відпрацьовувати конструкції одягу для поліпшення показників технологічності;

володіти навичками: промислової методики розробки і оформлення елементів проектно-конструкторської документації на нові моделі; методики розрахунку фактичних показників технологічності конструкції на стадіях проектування;

здатен продемонструвати: навички з виконання градації лекал в ручному режимі або за допомогою програмного забезпечення; виконувати розрахунки фактичних показників технологічності конструкції на стадіях проектування.

Програмні результати навчання: ПРН 4, ПРН 5, ПРН 12, ПРН 13, ПРН 14, ПРН 19.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, антропометрія та основи біомеханіки,  квалітологія швейного виробництва, матеріалознавство, основи конструювання швейних виробів, основи технології швейних виробів, навчальна практика.

Зміст навчального модуля:

Характеристика конструкторської підготовки виробництва на підприємствах різного типу. Задачі конструкторської підготовки виробництва. Організаційна модель системи підготовки виробництва. Етапи та види робіт конструкторської підготовки виробництва на підприємствах. Особливості КПВ на підприємствах масового та індивідуального виробництва. Розробка і оформлення проектно-конструкторської документації. Вимоги до проектно-конструкторської документації (ПКД). Структурна схема процесу розробки ПКД. Види та етапи розробки промислових лекал. Вимоги до оформлення контрольних лекал. Принципи побудови похідних та допоміжних лекал. Розробка технічного опису на модель. Оформлення та затвердження зразків-еталонів. Градація лекал деталей одягу. Основні принципи градації лекал. Способи градації лекал. Типові схеми градації лекал. Характеристика технологічної підготовки виробництва. Вимоги до технологічності конструкцій моделей. Правила і засоби відпрацювання конструкцій одягу на технологічність. Прогнозування показників технологічності на стадії розробки ескізу.  Оцінка технологічності моделей на стадіях проектування.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне заняття, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання, наочний, практичний.

Методи контролю: усний (виступи на лабораторних заняттях, опитування), письмовий (завдання), тестовий, лабораторний (звіти), графічний (таблиці, схеми, рисунки, ескізи).

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестри 7).

Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань для поточного та модульного контролю, комплекти тестових завдань для поточного та модульного контролю, питання для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.