КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Хімія.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр:  3

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: основні хімічні поняття і закони; будову речовини, природу та типи хімічного зв`язку; взаємозв’язок електронної будови елементів періодичної системи та їх хімічних властивостей; основи енергетики хімічних та фазових перетворень, умови самовільного протікання хімічних процесів; фактори, які впливають на швидкість проходження хімічної реакції та на зміщення хімічної рівноваги для оборотних процесів; загальні закономірності процесів розчинення, особливості розчинів неелектролітів та електролітів, їх вплив на протікання різних технологічних процесів; основні класи неорганічних сполук, способи одержання та властивості найбільш поширених сполук; головні представники металів та неметалів; класифікацію органічних сполук, їх застосування для проведення технологічних процесів; особливості полімерних сполук;

вміти  застосовувати хімічні сполуки в технологічних процесах;

володіти здатністю раціонального використання хімічних речовин і матеріалів у сучасній технології, методами застування знань фундаментальних хімічних законів, які лежать в основі сучасних технологічних процесів для вирішення конкретних виробничих задач;

Програмні результати навчання: ПРН 1.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): фізика, вища та прикладна математика, хімічний аналіз сировинного складу, основи технології швейних виробів.

Зміст навчального модуля: Основні поняття та закони хімії. Будова атому. Періодичний закон. Хімічний зв’язок. Енергетика хімічних процесів. Хімічна кінетика і хімічна рівновага. Дисперсні системи. Окисно-відновні процеси. Властивості неорганічних сполук. Загальна характеристика металів. Корозія металів. Характеристика неметалів Вуглеводні та ароматичні сполуки. Оксигеновмісні органічні сполуки. Високомолекулярні сполуки Спеціальні питання хімії.

Види навчальних занять: лекція, практичне, лабораторне.  консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний.

Методи контролю: усний (звіти з практичних занять, усне опитування), письмовий (завдання, задачі), контрольні роботи, тестовий.  

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 3).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань і комплект завдань для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.