Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Основи виготовлення швейних виробів.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: структуру існуючого технологічного процесу виробництва швейних виробів та вимоги до нього; асортиментну класифікацію швейних виробів; силуетні форми одягу, види його покроїв та членувань; функції сучасного одягу; найменування основних деталей та зрізів швейних виробів різного асортименту; склад та зміст вихідної інформації для побудови деталей одягу; основні способи формоутворення та з’єднання деталей швейних виробів; спеціальні терміни швейного виробництва.
вміти: користуватись спеціальною термінологією при проектуванні та виготовленні швейних виробів; класифікувати та характеризувати швейну продукцію; надавати технічний рисунок виробу; складати опис художньо-технічного оформлення одягу та специфікацію зразка моделі.
володіти навичками аналізувати конструкцію одягу, членувати її на складові та характеризувати; обирати необхідні способи формотворення деталей одягу;
здатен продемонструвати прагнення до саморозвитку, підвищення своєї кваліфікації і майстерності; вміння працювати в групі та професійно мислити.
Програмні результати навчання: ПРН 5, ПРН 13.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): інженерна та комп’ютерна графіка, антропометрія та основи біомеханіки, устаткування для виготовлення виробів, основи технології швейних виробів, основи конструювання швейних виробів, навчальна практика.
Зміст навчального модуля: Класифікація та призначення одягу. Характеристика та аналіз композиційно-конструктивного устрою одягу. Теоретичні основи формоутворення одягу. Способи з’єднання деталей швейних виробів. Принципи побудови конструкцій швейних виробів.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний (вибіркове усне опитування, співбесіда при захисті лабораторних робіт), письмовий (звіти про виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи, оглядова робота), тестовий, графічний, спостереження під час лекційних та лабораторних занять.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для поточного контролю, модульного контролю, комплекти тестових завдань для підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.