КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРАЛІВ ТА ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Основи та планування технічної експертизи текстильних матеріалів та виробів.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр 1.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 360; кількість кредитів ЄКТС - 12.

Результати навчання:

знати: технології, асортимент, властивості текстильних матеріалів і вимоги до них нормативне та правове забезпечення технологічності текстильних матеріалів;

вміти: планувати заходи з технологічної експертизи відповідно нормативним документам робити висновки про відповідність текстильних матеріалів;

володіти: знаннями визначення технологічних особливостей текстильних матеріалів знаннями про нормативну базу технології виготовлення текстильних матеріалів.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 5, ПРН 6, ПРН 7, ПРН 8, ПРН 9, ПРН 12, ПРН 14, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень.

Зміст навчального модуля: Знання про технологію виготовлення товарів. Структура ідентифікації товарів. Види ідентифікації. Методи ідентифікації: сенсорні, лабораторні та їх класифікації. Засоби ідентифікації та їх класифікація. Ідентифікація ступеню відповідності. Вплив технології виготовлення на властивості текстильних матеріалів Поняття про фальсифікацію непродовольчих товарів. Види та методи викриття фальсифікації. Наслідки та правове регулювання фальсифікації товарів. Технологічні процеси виготовлення текстильних матеріалів та виробів. Технології виготовлення текстильних матеріалів. Визначення способу виготовлення текстильного матеріалу, способу скріплення волокон, виду переплетення та різновиду матеріалу. Визначення асортименту, виду та сорту текстильних матеріалів та виробів. Формування вимог до текстильних матеріалів в залежності від технології їх виготовлення Основні нормативні документи для формування вимог до текстильних матеріалів та виробів. Знаки відповідності та якості. Експертне оцінювання якісних показників текстильних матеріалів та виробів.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань, комплекти тестових питань для рубіжного контролю, перелік питань для підсумкового контролю.

Мова навчання:  українська.