КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ЕКСПЕРТИЗА ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРАЛІВ ТА ВИРОБІВ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Нові методи та засоби оцінки якості текстильних матеріалів та виробів.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестр  2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: етапи складання плану робіт з експертизи якості продукції, методи управління якістю продукції та застосування попереджувальних дій, визначення ступеню впливу чинників, що впливають на якість продукції, організовувати та проводити внутрішні перевірки експертизи продукції, вимірювання, проводити аналіз щодо поліпшення в експертизі якості продукції; технологічні процеси виготовлення текстильних матеріалів та виробів; види сучасного технологічного обладнання, методи визначення властивостей, процедуру та методики оцінки якості;

вміти: складати план робіт з експертизи якості, здійснювати аналіз текстильних матеріалів та виробів; на підставі результатів визначення ступеню впливу чинників, що впливають на якість продукції, запропонувати рекомендації щодо запобігання впливу цих чинників або реагування на їх вплив; на підставі результатів вимірювань показників якості серійної продукції визначати рівень якості серійної продукції;

володіти: навичками вибіру базових зразків продукції; порівняння показників якості серійної продукції з показниками базових зразків оцінювання рівня якості продукції; навичками прогнозування доцільності методів проведення експертизи продукції.

Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 5, ПРН 6, ПРН 7, ПРН 8, ПРН 9, ПРН 12, ПРН 14, ПРН 15, ПРН 16, ПРН 17.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень.

Зміст навчального модуля: Методи ідентифікації волокнистого складу текстильних матеріалів Методи електронної спектроскопії Спектральні методи дослідження. Закони поглинання світла. Електронна спектроскопія в ультрафіолетовій і видимій області при дослідженні текстильних об'єктів: Інфрачервона спектроскопія. Використання методів ІЧ спектроскопії для ідентифікації волокон, кількісного визначення синтетичних волокон в сумішах з природними та ін. Метод електронного парамагнітного резонансу. Методи термічного аналізу Методи термічного аналізу. Вивчення хімічних реакцій і деструктивних процесів. Фізико-хімічні методи та сенсорний аналіз текстильних матеріалів Дифракційні методи дослідження Дифракційні методи дослідження структури волокностворюючих полімерів. Сенсорний аналіз Психофізіологічні основи сенсорного аналізу. Зорові відчуття, їх сприйняття і визначення. Слухові і тактильні відчуття та їх участь в сенсорній оцінці. Аналізаторна система людини і механізм сприйняття відчуттів.  Слухові відчуття. Тактильні відчуття. Основи організації сенсорного аналізу та вимоги до органолептичного оцінювання продукції галузі. Визначення санітарно-гігієнічних властивостей текстильних матеріалів Особливості проведення санітарно-гігієнічної експертизи текстильних матеріалів, токсиколого-гігієнічних та медико-біологічних досліджень. Складові санітарно-гігієнічної експертизи: хімічна, радіаційна, санітарно-гігієнічна безпечність.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік питань для поточного контролю, комплекти тестових питань для рубіжного контролю, перелік питань для підсумкового контролю.

Мова навчання: українська.