КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ПРОФЕСІЙНА ОСВІТА (ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБІВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності.

Тип модуля:  обов’язковий.  

Семестр:  2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: сучасні методи проведення теоретичних та експериментальних наукових досліджень; принципи роботи з літературними джерелами, побудови усних та письмових презентацій наукових досліджень, правила оформлення результатів досліджень; основи права інтелектуальної власності;

вміти: вибирати напрямки наукових досліджень, вести пошук та обробляти наукову інформацію; застосовувати методи обробки наукових досліджень та результатів експерименту; виконувати пошук та аналіз інформації з наукових джерел; планувати та проводити експериментальні та теоретичні дослідження;

володіти: методами аналізу їх результатів; створювати об’єкти інтелектуальної власності;

здатен продемонструвати: навички вибирати адекватні до об’єкта дослідження методи наукового пошуку; уміння використовувати отримані результати наукового дослідження у практичній діяльності; творчий підхід у створенні об’єкти інтелектуальної власності; оформлення заявок на отримання охоронних документів; створення об’єктів права інтелектуальної власності; комерціалізації наукових розробок.

Програмні результати навчання: ПРН 6, ПРН 11, ПРН 12, ПРН 13.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): охорона праці в галузі та цивільний захист, сучасні технології моделювання та художнього оздоблення виробів.

Зміст навчального модуля: Поняття науки та наукової діяльності. Наука як сфера людської діяльності. Наукові методи, принципи. Розвиток науки як зміна парадигм, методів, стереотипів мислення. Міжнародні гранти та наукові проекти. Підготовка наукових кадрів. Види наукових робіт. Інформаційне забезпечення сучасних наукових досліджень. Пошук та аналіз літератури за темою наукового дослідження з використанням електронних баз даних. Принципи складання бібліографії. Методологія експериментальних наукових досліджень. Класифікація експериментальних досліджень. Статистична обробка результатів дослідження. Публікація, апробація та впровадження результатів наукових досліджень. Підготовка наукового звіту, статті у наукове фахове видання, виступу на науковій конференції, реферату. Впровадження результатів наукових досліджень у виробництво та навчальний процес. Основи інтелектуальної власності. Поняття інтелектуальної власності. Об’єкти права інтелектуальної власності. Класифікація об’єктів права інтелектуальної власності. Суб’єкти права інтелектуальної сфері власності. Управління правами інтелектуальної власності. Захист прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: письмовий (звіти з практичних занять, контрольна робота), усний (опитування), тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.