Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми
КОНСТРУЮВАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Інноваційні технології (за галузями): Інноваційні технології швейного виробництва
Тип модуля: обов’язковий.
Семестр: 1
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: інноваційні методи проектування швейних виробів, принципи оцінки ефективності прийнятих конструктивних та технологічних рішень; відомості про новітні матеріали для виробів, їх властивості і особливості технологій застосування; стадії інноваційних методів проектування сучасних технологічних процесів виготовлення швейних виробів; напрями вдосконалення технології виготовлення одягу та шляхи створення нового швейного обладнання;
вміти: розробляти ефективні технологічні процеси на основі інноваційних технологій; застосування прогресивного обладнання у виробництві швейних виробів;
володіти навичками: збирати, обробляти, аналізувати та систематизувати науково-технічну інформацію, виявляти тенденції розвитку методів проектування та технології виготовлення виробів; використовувати принципи наукових досліджень при проектуванні виробів і технологічних процесів; систематизувати основні науково-практичні результати з метою виявлення інновацій у галузі; розробляти технічні завдання для застосування нанотехнологій у процесах виготовлення та декоративного оздоблення швейних виробів; розробляти ресурсоощадні і екологічно безпечні технологічні процеси і впроваджувати їх у виробництво; оцінювати та обґрунтовувати застосування новітніх технологій і оптимальних режимів виготовлення швейних виробі; впроваджувати сучасні матеріали, технології та прогресивну техніку у виробництво відповідно до вимог ринку і тенденцій розвитку галузі; розробляти плани і програми організації інноваційної діяльності на підприємстві на основі сучасних технологій; визначати ефективність впровадження нових технологій виготовлення швейних виробів, раціоналізаторських пропозицій та винаходів.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 7, ПРН 9, ПРН 12.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): Методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, науково-дослідна практика, переддипломна практика, виконання дипломного проекту (роботи).
Зміст навчального модуля: Роль одягу як фактору оздоровчого характеру. Енерго-інформаційний аспект ролі текстильних матеріалів у формуванні енергетичного балансу людини. Розробка і дослідження нового асортименту соціально-орієнтованих полімерних волокнистих матеріалів із застосуванням наноматеріалів. Технологічні процеси одержання модифікованих нанопрепаратами металів волокнистих матеріалів. Теоретичні і практичні основи створення поліфункціональних волокнистих полімерних матеріалів та виробів з прогнозованими в’язко-пружними, медико-біологічними і енерго-хвильовими характеристиками. Проектування одягу з поліфункціональними властивостями з натуральної та штучної шкіри. Загальні принципи побудови кресленика конструкції в САПР швейних виробів. Програмний комплекс оптимального розрахунку тканини в настили. Загальні принципи роботи з лекалами у швейному виробництві. Комп’ютерна технологія створення технічних малюнків моделей швейних виробів.
Види навчальних занять: лекція, лабораторне, практичніе, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочно-дистанційна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, лабораторний, графічний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 1).
Засоби діагностики успішності навчання: питання для експрес-опитування, контрольні питання, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.