КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «магістр» освітньо-професійної програми

ТЕХНОЛОГІЇ ТА ДИЗАЙН ТРИКОТАЖУ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Науково-дослідна практика.   

Тип модуля:  обов’язковий

Семестри:    2

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: принципи та підходи до патентного пошуку аналогів з технічних рішень обраного наукового напряму; технічні умови виконання технологічних операцій на основі технологічної послідовності та технологічного оснащення; вимоги трудового законодавства та техніки безпеки на виробничій дільниці на основі ТЗ та технологічного процесу виготовлення виробів;

вміти: обирати та обґрунтовувати тему наукового дослідження; провести аналіз стану наукового питання, яке буде вирішуватися у  магістерській роботі, та визначити обсяг теоретичних та експериментальних досліджень; визначити об’єкт та методи досліджень; підбирати обладнання та сировину для вироблення зразків трикотажу для проведення наукового експерименту; оформлювати тези, наукову статтю згідно державних вимог до наукових робіт;

здатен продемонструвати: вміння змінювати параметри режиму в'язання при проведенні наукових експериментальних досліджень згідно плану експерименту; обслуговування в'язальних машин та автоматів.

Програмні результати навчання: ПРН 8, ПРН 9, ПРН 10, ПРН 11, ПРН 12, ПРН 14.                        

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): комп’ютерні технології в трикотажному виробництві, технічний та медичний текстиль, методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності,  охорона праці в галузі та цивільний захист, проектування виробництв трикотажної промисловості.

Зміст навчального модуля: Сучасне в'язальне обладнання на підприємствах України, його технічна  характеристика. Організація експлуатації і ремонту в'язальних машин. Тема наукового дослідження, що відображає актуальну проблематику текстильної промисловості з урахуванням можливостей проведення досліджень в умовах університету або промислового виробництва. Використання діючих державних стандартів при проектуванні параметрів трикотажу, випробувань його фізико-механічних властивостей, оцінці якості. Технічні умови виконання технологічних операцій на основі технологічної послідовності та технологічного оснащення. Забезпечення виконання вимог трудового законодавства та техніки безпеки на виробничій дільниці на основі ТЗ та технологічного процесу виготовлення виробів. Застосування контрольно-вимірювальних приладів, механізація підйомно-транспортних робіт у виробничих цехах та складських приміщеннях. Технології виробництва трикотажних полотен, купонів або виробів заданої форми. Послідовність технологічних процесів від сировини до надання продукції товарного вигляду. Дизайн виробу та обґрунтування оптимальної технології його виготовлення. Підбір сировинної бази та технічного оснащення підприємства на підставі технічного завдання (ТЗ), базуючись допустимими нормами гігієнічних показників для різних видів трикотажної продукції. Оптимальні види основного та допоміжного технологічного обладнання, інструментального забезпечення та оснащення. Технологічні процеси виготовлення трикотажних виробів.

Види навчальних занять: практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: щоденник і звіт за результати проходження практики.

Мова навчання: українська.