КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Сучасні системи технічного регулювання.

Тип модуля вільного вибору студента.

Семестри:  7.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 396; кількість кредитів ЄКТС – 11.

Результати навчання:

знати: вітчизняне і європейське законодавство в галузі технічного регулювання, основні положення Угоди СОТ ТВТ, директиви «Нового» та «Глобального підходу», інтегрований, напівінтегрований, децентралізований та централізований підходи до побудови СТР, типову систему нормативного регулювання; механізми і інструменти побудови моделі ділової досконалості (CAF) і критерії її оцінки; методи оцінки рівня гармонізації стандартів, вимоги стандартів серії BS 25999, інформаційні технології, що застосовуються в системах технічного регулювання, методи прийняття рішень в сфері технічного регулювання;

вміти: застосовувати основні положення Угоди СОТ ТВТ на практиці, вибирати директиви «Нового» і «Глобального підходу» в залежності від поставленої задачі, аналізувати і застосовувати вимоги Європейських директив, гармонізованих стандартів, оцінювати стійкість системи технічного регулювання, будувати моделі СТР на основі використання інтегрованого, напівінтегрованого, децентралізованого та централізованого підходів, будувати моделі досконалості (CAF) і проводити їх оцінку, визначати рівень впливу гармонізованих стандартів на розвиток економіки країни, розробляти технічні рішення по удосконаленню структурних складових СТР, розробляти і впроваджувати процедури за вимогами стандартів BS 25999, будувати віртуальні моделі організаційних складових СТР, розробляти і реалізовувати алгоритми прийняття рішень в сфері технічного регулювання, продемонструвати: на практиці теоретичні знання і практичні навики при побудові і застосуванні структурних складових системи технічного регулювання.


Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 19, ПРН 20

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі прореквізити: законодавча нормативна метрологія, стандартизація продукції та послуг, сертифікація продукції, послуг та персоналу, моделювання процесів на ПЕОМ.

Зміст навчального модуля: Міжнародні та європейські принципи побудови національних систем технічного регулювання (СТР). Аналіз світового і європейського досвіду функціонування національних СТР. Теоретичні основи побудови та оцінювання стійкості сучасної СТР. Застосування «Нового та Глобального підходу» у сфері ринкового нагляду та оцінки відповідності. Досвід Європейських держав в застосування Нового та Глобального підходів на прикладі Франції та Болгарії. Модель нормативного регулювання на основі аналізу ризиків. Модель оцінки ризиків продукції, що розроблена в Україні. Побудова національної системи технічного регулювання. Оцінювання результативності органу влади у сфері технічного регулювання. Методичні підходи до побудови комп’ютерної інформаційної системи технічного регулювання України, як складової системи «електронний уряд».

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен.  

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська