КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Технології розробки програмних продуктів.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестри:    7

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 270 ; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати:  структури даних та фундаментальні алгоритми, методології та інструментальні засоби об’єктно-орієнтованого аналізу та проектування, особливості різних парадигм програмування, принципів, моделей, методів і технологій проектування і розробки програмних продуктів різного призначення, методи розробки програмного забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування: структурного, об’єктно-орієнтованого, функціонального, логічного, з відповідними моделями, методами та алгоритмами обчислень, структурами даних і механізмами управління;

вміти: розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати  парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук,  створювати надійне та ефективне програмне забезпечення;

здатен продемонструвати: формування комунікаційної стратегії в процесі командної розробки програмного забезпечення та прийняття рішень щодо парадигм програмування, методів та алгоритмів обчислень, структур даних і механізмів управління.

Програмні результати навчання: ПРН-27.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, теорія алгоритмів.

Зміст навчального модуля:  Життєвий цикл і процеси розробки програмного забезпечення. Міжнародні та національні стандарти розробки складних програмних продуктів. Методології розробки ПЗ (RUP, MSF, XP, DSDM, RAD. Якість ПЗ, метрики якості, стандарти якості ПЗ. Верифікація і тестування. Стандарти тестування ПЗ. Випробування і супровід програмних продуктів. Архітектура ПЗ, стандарти опису архітектур ПЗ. Засоби автоматизації розробки програмних продуктів. Розробка та збирання компонентів. Експлуатаційна, операційна, рекламна документація на ПЗ.

Види навчальних занять: лекції, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна. заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен(семестр 7).

Засоби діагностики успішності навчання: модульний контроль, тестування, усне опитування, завдання для контрольної роботи,  індивідуальне завдання.

Мова навчання:  українська.