Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Інформаційні пристрої робототехнічних систем.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр 8.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: технологію створення, редагування і керування робототехнічними системами; технологію створення, редагування інформаційними пристроями; основні сучасні інформаційні технології робототехніки; основи проектування i конструювання типових механізмів технологічних машин;
вміти: враховувати механічні властивості оброблювальних матеріалів при проектуванні машин; визначати маса‐інерційні та інші параметри ланок механізмів; виконувати побудову розрахункових кінематичних та інших схем для аналізу та синтезу типових механізмів; використовувати сучасні комп’ютерні технології для проектування машин, виявляти та зображати графічними методами структури механізмів і машин, їх кінематичну та функціональну сутність; знаходити та розкривати взаємозв’язок між структурою, кінематичною та функціональною сутністю типових машин та їх механізмів;
здатен продемонструвати: спільно використовувати різні прикладні програми для розв'язування задач.
Програмні результати навчання: ПРН 10, ПРН 15.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): опір матеріалів, інженерна і комп'ютерна графіка; деталі машин та основи конструювання; експлуатація та обслуговування машин.
Зміст навчального модуля: класифікація інформаційних пристроїв робототехнічних систем. Поняття про об’єктно‐орієнтоване проектування (ООП) для сучасного інженера‐механіка. Поняття про САLS‐технології життєвого циклу машин (CAD/CAM/CAE/PDM‐системи). Апаратні і програмні основи комп’ютерних технологій проектування і розрахунків для інженера‐механіка. Привод робототехнічних систем. Електропривод на засадах крокових електродвигунів та вентильних електродвигунів. Автоматизований електропривод робототехнічних систем. Аналітичні (розрахункові) методи визначення моментів інерції ланок і приведеного моменту інерції механізмів до головного вала. Структурний аналіз типових важільних механізмів.
Види навчальних занять: лекція, практичне, семінарське, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий, практичний, графічний.
Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань та комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська.