Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Управління якістю.
Тип модуля вільного вибору студента.
Семестри: 7
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 216; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: роль управління якістю в системі загального менеджменту, класичні та нові методи управління якістю, призначення і структуру стандартів ISO серії 9000, вимоги стандартів ISO серії 9000 до моделі забезпечення якості, методологію оцінки діяльності та результатів діяльності за критеріями премій з якості, методологію безперервного вдосконалення діяльності відповідно до концепцї TQM, значення та процедури сертифікації системи якості та аудиту якості;
вміти: розробляти політику підприємства в галузі управління якістю, розробляти структуру і головні положення Керівництва з якості, вибирати необхідні стандарти ISO серії 9000 залежно від специфіки підприємства, розробляти елементи систем управління якістю за моделями стандартів ISO серії 9000 розробляти основні елементи системи якості згідно з концепцією TQM, виконати оцінювання побудованї системи за критеріями європейської премії за якість, вибирати оптимальні методи збирання та аналізу даних про функціонування СУЯ, розробляти механізм управління економікою якості.
Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 19, ПРН 20.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі прореквізити: законодавча та нормативна метрологія, підприємництво та бізнес, методи та засоби опрацювання результатів вимірювань, випробувань та контролю, статистичні методи контролю якості продукції.
Зміст навчального модуля: Термінологія в галузі управління якістю. Значення основних категорій в теорії управління. Управління якістю товарів як метод і вид діяльності. Якість як сукупність характеристик продукції. Управління якістю в системі загального менеджменту. Тотальне управління якістю (TQM) Історія розвитку тотального управління якістю в різних країнах: США, Японії, Великобританії, Німеччини та ін. Основні складові та принципи TQM. Взаємозв’язок систем якості відповідно до ISO серії 9000 з принципами TQM. Класифікація та види технічного контролю. Кваліметричний метод вимірювання якості товарів. Контроль якості товарів як один із основних елементів системи управління якістю. Модель IDEF0 – основні функції уявлення. Структура функціональної моделі процесів управління якістю (бізнес-процесів). Функціональне моделювання СУК і керівництва за якістю. Приклади процесів, документів і функцій управління, що реалізуються на основі стандартів IDEF. Характеристика і можливості основних інструментальних засобів функціонального моделювання (ПЗ). Програмні та інтелектуальні засоби інформаційного забезпечення якості.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Поточний контроль: звіти з практичних занять, захист лабораторних робіт, контрольна робота, усне опитування, тестування.
Форми підсумкового контролю: екзамен.
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.
Мова навчання: українська