КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Інформаційно-вимірювальні технології.

Тип модуля вільного вибору студента.

Семестри:  5, 6.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 324; кількість кредитів ЄКТС – 9.

Результати навчання:

знати: використання засобів та програмного забезпечення сучасних вимірювально-обчислювальних комплексів, сучасні підходи до конфігурування вимірювально-обчислювальних комплексів та вимірювальних систем, основні способи та стандарти створення електронних вимірювальних лабораторій;

вміти: використовувати концепцію модульного програмування при створенні програмного забезпечення вимірювально-обчислювальних комплексів, застосовувати принципи створення програм у середовищі LabVIEW з використанням  об’єктно-орієнтованої мови програмування G для графічного моделювання інформаційно-вимірювальних систем, або їх елементів, розробляти системи збору, аналізу та обробки вимірювальної інформації.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 19, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (прореквізити та кореквізити:: вища математика, інженерна та комп'ютерна графіка, обчислювальна техніка та алгоритмізація; інформаційно-вимірювальні системи, цифрові вимірювальні прилади.

Зміст навчального модуля: Використання віртуальних приладів для вимірювань різних фізичних величин. Порівняльний аналіз вбудованих пристроїв і автономних вимірювальних приладів для вирішення завдань збору даних. Способи конфігурування вимірювальної апаратури. Основи вимірювань. Вимірювання температури. Управління автономними вимірювальними приладами з використанням системи LabVIEW. Призначення, склад та інтерфейс системи LabVIEW. Принципи створення програм в системі LabVIEW для проведення вимірювань і контролю та обробки їх результатів. Основи створення та редагування віртуальних інструментів LabVIEW. Створення масивів даних та їх застосування у системах збору, аналізу та обробки вимірювальної інформації. Створення кластерів із елементів управління та відображення даних. Відображення даних віртуальними елементами LabVIEW. Створення підпрограм віртуального приладу та їх використання у системах автоматизованого вимірювання різних фізичних величин.

Види навчальних занять: лекція,  практичне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: залік (семестр 5), екзамен (семестр 6). 

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, вправи, перелік питань і комплекти тестових завдань для тематичного та підсумкового контролів.

Мова навчання:  українська.