Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: WEB-технології.
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестри: 5
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: різновиди та структуру веб-квестів, процедуру розміщення веб-квесту в мережі Інтернет, різновиди блогів і способи їх використання, різновиди веб-сайтів, процедуру конструювання та розміщення в Інтернеті та способи їх використання, методи створення і підтримки різних інформаційних ресурсів в комп'ютерній мережі Інтернет: сайтів, блогів, форумів, чатів, електронних бібліотек та енциклопедій;
вміти: проектувати Web продукти програмні продукти різних видів; володіння основами конструювання програмного забезпечення, використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в процесах аналізу та створення комп’ютерних, комунікаційних, інформаційних та інших технічних систем, керувати технологічними процесами IT виробництва та здійснювати контроль якості програмної продукції;
здатен продемонструвати: реалізацію проектного рішення у вигляді Web продуктів, розробку засобів локалізації комп’ютерних програм з використанням принципів створення Web-орієнтованого програмного забезпечення, аналіз, проектування та прототипування програмних інтерфейсів, використання методології та технології проектування, застосування і супровід програмних засобів аналізу та прийняття рішень, підтримки їхнього життєвого циклу, включаючи експертні та мультиагентні системи, системи керування базами даних і знань, мови опрацювання даних і знань, комп’ютерні та інформаційні мережі.
Програмні результати навчання: ПРН-19.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, теорія алгоритмів.
Зміст навчального модуля: Клієнтські сценарії та застосування. Серверні веб-застосування. Основи розробки веб-застосувань з допомогою ASP.NET, J2EE. Інтерфейси взаємодії веб-застосувань із СУБД. Веб-сервіси та мови їх опису. Клієнтські сценарії та застосування. Серверні веб-застосування. JavaScript. Програмна взаємодія з HTML документами на основі DOM API. Мови розробки сценаріїв Perl, PHP, JSP.
Розробка CGI-застосувань на Perl, PHP, JSP. Основи розробки веб-застосувань з допомогою ASP.NET, J2EE. Інтерфейси взаємодії веб-застосувань із СУБД. Веб-сервіси та мови їх описування.
Види навчальних занять: лекції, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна. заочна, заочна (дистанційна).
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: екзамен(семестр 5).
Засоби діагностики успішності навчання: модульний контроль, тестування, усне опитування, завдання для контрольної роботи, індивідуальне завдання.
Мова навчання: українська