КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни:  Ринковий нагляд та захист прав споживача.

Тип модуля:  вільного вибору студента.

Семестр:  2.

Обсяг модуля:  загальна кількість годин – 180, кількість кредитів ЄКТС – 6.

Результати навчання:

знати: об’єкти та цілі сертифікації; структуру і основні законодавчі та нормативні документи в галузі сертифікації; порядок проведення процедур сертифікації в системі УкрСЕПРО; основні терміни, визначення та поняття; організаційну структуру та основні напрямки діяльності міжнародних та регіональних органів з сертифікації, права і норми законодавства, що захищають інтереси споживачів від певних негативних проявів порушень права господарюючими суб’єктами;

вміти: оформляти та знати порядок видачі сертифікатів, готувати рішення про списування або припинення дій виданих сертифікатів; формувати фонд нормативних документів , що використовуються під час сертифікації продукції; виконувати економічні розрахунки для оцінки діяльності органів з сертифікації, оформлювати документи за результатами проведення сертифікації продукції (послуг) в системі УкрСЕПРО;

здатен продемонструвати: всебічні знання у сфері захисту прав споживачів і аналіз законодавства, вміння проводити атестацію за допомогою персонального комп’ютера.

Програмні результати навчання: ПРН 14, ПРН 19, ПРН 20.

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності, міжнародна стандартизація і сертифікація систем якості, метрологічне забезпечення сертифікаційних випробувань.

Зміст навчального модуля: Характеристика законодавства про захист прав споживачів. Суб’єкти правового захисту. Власні побутові потреби. Джерела правового регулювання. Міжнародні договори. Загальні міжнародно-правові принципи захисту прав споживачів. Правове значення договору купівлі-продажу для захисту прав споживачів (покупців). Правове значення договору майнового найму для захисту прав споживачів (покупців).  Правове значення договорів про надання фінансово-кредитних послуг для захисту прав споживачів (покупців). Поняття державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів. Система державних органів, що здійснюють захист прав споживачів , їх повноваження. Права виробників, продавців (постачальників) щодо забезпечення належної якості та безпеки харчових продуктів і продовольчої сировини.

Види навчальних занять: лекція, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 2).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, перелік контрольних  питань, комплекти тестових завдань для тематичних і підсумкових контролів.

Мова навчання:  українська.