Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Випробувальне обладнання та його метрологічна атестація
Тип модуля: вільного вибору студента.
Семестр: 2.
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180; кількість кредитів ЄКТС – 6 .
Результати навчання:
знати: вимоги державних стандартів та нормативних документів щодо розробки методик виконання вимірювань, випробувань засобів вимірювальної техніки, проведення їх метрологічної атестації; нормативні основи щодо вимог розміщення обладнання вимірювальних лабораторій; випробувальне обладнання та засоби вимірювань, методи та процедури випробувань; методики метрологічної перевірки, правила обслуговування, експлуатації та ремонту випробувального обладнання;
вміти: розробляти методики випробувань засобів вимірювальної техніки; розробляти методики досліджень, перевірки та випробувань продукції; проводити науково-дослідні розробки і володіти методами їх впровадження у виробництво;
володіти: правилами обслуговування, експлуатації та ремонту засобів вимірювальної техніки; методиками метрологічної атестації, правилами обслуговування, експлуатації та ремонту випробувального обладнання;
здатен продемонструвати: використовуючи вимоги державних стандартів та нормативних документів, розробку методики виконання вимірювань, проводити їх атестацію та стандартизацію; вміння розробки методики досліджень, перевірки та випробувань продукції.
Програмні результати навчання: ПРН 1, ПРН 3, ПРН 17.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): методологія сучасних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності; методи, засоби та опрацювання результатів вимірювань, випробувань і контролю, нормативні та організаційні засади метрологічного забезпечення, моделювання і прогнозування якості.
Зміст навчального модуля: Випробувальне обладнання. Характеристика засобів вимірювання. Вибір вимірювальних засобів контролю її якості. Метрологічне забезпечення контролю якості. Методичні основи проектування процесів і операцій технічного контролю. Методики досліджень, перевірки та випробувань продукції.
Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи навчання: усний (опитування), письмовий (питання, завдання), тестовий, практичний.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, тести, перелік питань до практичних, модульних контрольних робіт та підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.