Дисципліна вільного вибору студентів спеціальної професійної підготовки здобувачів освітнього ступеня «магістр» факультету мехатроніки та комп’ютерних технологій (ДВСПП)
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Автоматизоване проектування виробничих процесів.
Тип модуля: вибірковий.
Семестри: 2
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання:
знати: основні існуючі вітчизняні та зарубіжні спеціалізовані системи автоматизованого проектування в легкій промисловості, їх основні функції, основні алгоритми що дозволяють програмно реалізувати базові задачі систем автоматизованого проектування.
вміти: застосувати набуті знання в професійній діяльності під час розробки, налагодження та експлуатації систем автоматизованого проектування виробничих процесів.
володіти: використовувати засоби автоматизації розробки програм, в тому числі і для завдань автоматизованого проектування виробничих процесів; знати технології UML, методику IDEF0 та їх використання для формального опису бізнес-процесів; вміти використовувати ООП та методи рефакторингу мовами Java, С++, С# та вміти їх використовувати при автоматизованому проектуванні виробничих процесів.
здатен продемонструвати: розробляти програмну архітектуру систем будь-якої складності; програмно реалізовувати типові та власні алгоритми задач автоматизованого проектування виробів користуватися сучасними пакетами для автоматизованого проектування, формулювати набір стратегічних рішень з організації програмної системи, вибору її структурних елементів і їх інтерфейсів, разом з описом поводження на рівні специфікацій взаємодії структурних елементів, а також створювати опис композиції структурних елементів у підсистеми.
Програмні результати навчання: ПРН-2, ПРН-3, ПРН-6, ПРН-22.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): математичне моделювання об’єктів макро і мікрорівня, охорона праці в галузі та цивільний захист, логічні основи побудови та функціонування САПР.
Зміст навчального модуля: Сучасні вітчизняні та зарубіжні САПР. Підготовчо-розкрійне виробництво, його особливості. Опис зовнішніх контурів деталей. Щільні укладки, Решітчасті укладки деталей. Регулярні розкрійні схеми, решітчасті укладки та розкрійні схеми для одної та кількох різних деталей. Нерегулярне розміщення геометричних об’єктів. Метод послідовно-одиночного розміщення деталей в побудові схем розкрою. Інтерактивні та автоматичні побудови розкрійних схем.
Види навчальних занять: лекції, практичне, консультація.
Форми навчання: денна, заочна.
Методи контролю: усний (усне опитування );тестовий (поточний, підсумковий, модульний).
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 2).
Засоби діагностики успішності навчання: перелік питань для усного опитування, комплекти тестових завдань для поточного та підсумкового контролів, індивідуальні завдання.
Мова навчання: українська.