КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ

ОПИС МОДУЛЯ

 

Назва дисципліни: Архітектура комп’ютерних систем і мереж та програмування систем реального часу.

Тип модуля: обов'язковий.

Семестри: 6, 7.

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: основну термінологію та визначення в області комп`ютерних та мікропроцесорних систем; сучасні можливості комп`ютерної техніки; особливості комп`ютерних систем різних типів та виробників; системи поділу основних функціональних блоків комп`ютерних систем, їх призначення та технічні характеристики; систему порівняльних оцінок продуктивності комп`ютерних систем різних типів; структуру та склад сучасної комп’ютерної техніки, основну термінологію та визначення в області програмування в реальному часі;  сучасні можливості мікропроцесорних засобів та персональних ЕОМ при роботі в реальному часі;  

вміти: створювати програми мовою Delphi; створювати та використовувати комп’ютерні системи; будувати мережі з різною топологією; встановлювати та адмініструвати мережеві ОС; налаштувати мережеві пристрої; застосовувати методи побудови алгоритмів формування та визначення послідовності інформаційних сигналів в реальному часі;

володіти: знаннями про сучасні можливості мікропроцесорних засобів та персональних ЕОМ при роботі в реальному часі, про   програмні можливості побудови програм, що працюють у реальному часі, за допомогою алгоритмів та мов високого рівня.

Програмні результати навчання: ПРН 6, ПРН 8, ПРН 14.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): вища математика, комп’ютерно-інтегровані технології, комп’ютерні технології та програмування, фізика, електротехніка та електроніка, безпека життєдіяльності та цивільний захист, технологічні основи автоматизації, моделювання комп’ютерно-інтегрованих систем, технічні засоби автоматизації, гнучке автоматизоване виробництво і роботизовані комплекси.

Зміст навчального модуля: Архітектура комп’ютерних систем загальні визначення та термінологія. Архітектура та елементна база сучасних КС. Елементна база КС. Шини обмін у інформації, шини процесора, шини пам’яті, шини зв’язку з локальними пристроями. Чипсет, північний міст, південний міст, особливості застосування та основні функції. Центральні процесори, розвиток, особливості, перспективи. Особливості та розбіжності КС різних виробників. Архітектура персонального комп'ютера. Центральний процесор. Материнська плата, шини, відеокарта, мережевий адаптер. Комп'ютерна пам'ять. Оперативна пам'ять, твердотільний накопичувач (флеш-пам'ять), жорсткий диск. Запам'ятовуючі пристрої. Архітектура комп’ютерних мереж. Основи побудови комп’ютерних мереж. Топологія і архітектура. Складові елементи комп’ютерних мереж, елементи, ресурси, імена, безпека. Локальні і мережеві засоби, призначення і особливості використання. Поняття реального часу. Загальні визначення та особливості роботи систем в реальному часі. Алгоритмізація процесів управління, що працюють в реальному часі. Зв’язок алгоритмів управління з технологічним процесом. Апаратні та програмні засоби роботи у реальному часі. Способи звернення до засобів роботи комп’ютерних систем в реальному часі. Особливості функціонування систем керування в реальному часі та методи зв’язку систем керування з технологічними об’єктами. Визначення інформаційного сигналу. Обробка інформаційних сигналів. Особливості функціонування та основні завдання систем, які працюють в реальному часі.

Види навчальних занять: лекції, лабораторне, консультація.

Форми навчання: денна, заочна.

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, дослідницький, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 6, 7).

Засоби діагностики успішності навчання: індивідуальні завдання, комплекти тестових завдань для поточного, підсумкового контролів.

Мова навчання: українська.