Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми
КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ
ОПИС МОДУЛЯ
Назва дисципліни: Крос-платформне програмування.
Тип модуля: обов’язковий.
Семестри: 7, 8
Обсяг модуля: загальна кількість годин – 180 ; кількість кредитів ЄКТС – 6.
Результати навчання: Ґрунтовна підготовка в області програмування, володіння алгоритмічним мисленням, методами програмної інженерії для реалізації програмного забезпечення з урахуванням вимог до його якості, надійності, виробничих характеристик
знати: парадигми імперативного, об’єктно-орієнтованого, логічного програмування, засоби організації баз даних та операційних систем, веб-технології, методи комп’ютерної графіки, основи системного аналізу та моделювання систем, методи проектування ІС, архітектури комп’ютерів і комп’ютерних мереж, систем штучного інтелекту, науково-методичні основи і стандарти в області інформаційних технологій, методи застосування інформаційних технологій під час розробки та інтеграції програмних систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій, архітектури та стандарти компонентних моделей, комунікаційних засобів і розподілених обчислень, засоби вирішення проблеми масштабованості, підтримки віддалених компонентів і взаємодії різних програмних платформ в розподілених інформаційних системах рівня підприємства.
вміти: застосовувати набуті знання в професійній діяльності під час розробки, налагодження та експлуатації ІС та технологій; застосовувати мови програмування, мови опису інформаційних ресурсів, мови специфікацій, інструментальні засоби під час проектування та створення інформаційних систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій, розробляти проекти зі створення і впровадження інформаційних систем і технологій, відповідної проектної документації, процедур і засобів підтримки управління їхнім життєвим циклом, вирішувати проблеми масштабованості, підтримки віддалених компонентів і взаємодії різних програмних платформ в розподілених корпоративних інформаційних системах рівня підприємства.
здатен продемонструвати: програмну реалізацію алгоритмів розв’язання задач, розробки системного та прикладного програмного забезпечення інформаційних систем і технологій, застосування методів проектної діяльності в професійній сфері, побудови та використання моделі для опису об’єктів і процесів, проведення їх аналізу.
Програмні результати навчання: ПРН-18.
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити): алгоритмізація і програмування, архітектура комп’ютерів та розподілених систем, фундаментальні принципи розробки програмного забезпечення..
Зміст навчального модуля:
Визначення та властивості компонентів. Специфікація інтерфейсу як контракту. Модель посилань. Стратегії інтеграції програмного забезпечення. Розробка та збирання компонентів. Об’єкти та сервіси, що ними надаються. Маршалинг. Розподілена архітектура компонентних систем. Компонентно-орієнтоване проектування. Формальні та візуальні методи конструювання компонентів. Брокери об’єктних запитів. Монітори обробки транзакцій.
Виклики віддалених процедур. Добирання застосування, сервісів, компонентів і протоколів зв’язку.
Види навчальних занять: лекції, лабораторне, консультація.
Форми навчання: денна. заочна.
Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.
Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.
Форми підсумкового контролю: залік (семестр 7), екзамен (семестр 8).
Засоби діагностики успішності навчання: тести, усне опитування, завдання для контрольної роботи, індивідуальне завдання, питання для підсумкового контролю.
Мова навчання: українська.