КНУТД
Київський національний університет технологій та дизайну

UA EN

 

Обов’язкова анотована дисципліна здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» освітньо-професійної програми

МАШИНОБУДУВАННЯ

ОПИС МОДУЛЯ

 

ОПИС МОДУЛЯ

Назва дисципліни: Технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство.

Тип модуля: обов’язковий.

Семестри: 5

Обсяг модуля: загальна кількість годин - 180; кількість кредитів ЄКТС - 6.

Результати навчання:

знати: суть процесів одержання металів і сплавів; особливості формоутворення заготовок в різний спосіб та їх подальшої обробки; перспективи розвитку методів одержання заготовок та їх механічної обробки для підвищення ефективності виробництва і поліпшення екології.

вміти: обирати матеріал для виготовлення необхідної деталі; обирати раціональні способи одержання заготовок та технологію механічної обробки; вибирати раціональні способи з’єднання заготовок; застосовувати методи контролю якості.

володіти: вмінням застосовувати на практиці вибір матеріалів, проводити термічну обробку та інші засоби зміцнення матеріалів, які дають високу надійність та довговічність деталям машин, інструменту та іншим виробам. Проводити аналіз шліфів кристалічної будови металів і сплавів і їх змін при термічної і при хіміко-термічної обробці.

Програмні результати навчання:  ПРН 11.

Необхідні обов'язкові попередні та супутні модулі (пререквізити і кореквізити):

теоретична механіка; опір матеріалів; інженерна і комп'ютерна графіка.

Зміст навчального модуля: фізичні суті явищ, які проходять у матеріалах при дії на них різних факторів в умовах виробництва та експлуатації, їх вплив на властивості матеріалів, суть процесів виготовлення металів та сплавів, особливості формоутворення заготовок різними засобами, принципи одержання заготовок литтям, обробкою тиском, структуру та фазові перетворення сталі. Кристалічна будова металів і сплавів; фазові перетворення в сплавах заліза; технологія термічної обробки сталі, хіміко-термічна обробка сталі; cплави на основі кольорових металів, порошкові матеріали, композиційні матеріали

Види навчальних занять: лекція, практичне, консультація.

Форми навчання: денна. заочна, заочна (дистанційна).

Методи навчання: словесний, пояснювально-демонстраційний, репродуктивний, метод проблемного викладання.

Методи контролю: усний, письмовий, тестовий.

Форми підсумкового контролю: екзамен (семестр 5).

Засоби діагностики успішності навчання: тести, перелік питань для модульного та підсумкового контролів, завдання для контрольної роботи, індивідуальне завдання.

Мова навчання: українська.